Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Stare znaczki

Urzędnicy, pieniądze przyjęte od petentów przywłaszczali sobie, a na złożonych wnioskach i podaniach naklejali stare, skasowane już poprzednio znaczki skarbowe, oderwane od dawnych akt leżących w wydziałach, informował Dziennik Bałtycki z 21 września 1962 r.

W pierwszych miesiącach br. ujawnione zostały poważne nadużycia na odcinku pobierania opłat skarbowych w Prezydium MRN w Elblągu. Kilku nieuczciwych pracowników działając w wydziałach, komunikacji, spraw wewnętrznych, spraw lokalowych oraz budownictwa i architektury zamiast w znaczkach pobierało opłaty skarbowe w pieniądzach.
     Urzędnicy te pieniądze przyjęte od petentów przywłaszczali sobie, a na złożonych wnioskach i podaniach naklejali stare, skasowane już poprzednio znaczki skarbowe, oderwane od dawnych akt leżących w wydziałach.
     Proceder ten uprawniany był przez dłuższy czas, a swymi początkami sięga w niektórych wypadkach nawet 1958 roku.
     W sprawie tej zostali zaaresztowani: Halina w. oraz jej mąż Lech W. Aresztowano również Józefę P. W czasie rozprawy karnej przed elbląskim Sądem Powiatowym ustalono, że państwo W. działając wspólnie zagarnęli dla siebie 13 tys. złotych, a ponadto pani W. sama przywłaszczyła sobie 10 tys. złotych na szkodę wydziału komunikacji i spraw wewnętrznych. Nadużycia znaczkowe, których dopuściła się pani P. sięgają kwoty 11 tys. złotych.
     Ponadto pani P. pobrała od szeregu właścicieli pojazdów mechanicznych przy wymianie tablic rejestracyjnych nienależne opłaty, przywłaszczając sobie w ten sposób około 22 tys. złotych.
     Uznając winę oskarżonych za udowodnioną sąd skazał za dokonane nadużycia panią P. na 2 lata więzienia i 10 tys. zł grzywny, Lecha W. na 1 rok, a jego żonę na 1 rok i 8 miesięcy więzienia – Sąd wymierzył państwu W. także grzywnę po 5 tys. złotych.
     
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Samochody używane HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM