Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stosowanie półśrodków nie pomoże

Elbląg nadal ma kłopoty z zatrudnieniem kobiet - czytamy w Głosie Elbląga z 20 marca 1962 roku.

Okazuje się, że ani wymiana niektórych stanowisk pracy w miejscowych zakładach przemysłowych ani fundusz interwencyjny nie są w stanie zapewnić zatrudnienia wszystkim kobietom poszukującym pracy w Elblągu. Sytuację znacznie utrudnia fakt, że większość kobiet zdolnych do pracy nie posiada żadnych kwalifikacji.
     Do tej pory cała uwaga skierowana jest na kombinat "Zamechowski". Ale nie rozwiąże on sprawy zatrudnienia kobiet. Problem można załagodzić przyspieszając budowę projektowanej fabryki cukierków Spółdzielni "Wolność", względnie uruchamiając zakład ogrodniczy. Niestety mówi się o tym od lat, ale niewiele robi się w kierunku usunięcia przeszkód uniemożliwiających rozpoczęcie budowy. W przypadku fabryki cukierków podobno brak wykonawcy. Nie przyniosła rezultatu narada w Prezydium WRN w Gdańsku, na której omawiano problem zatrudnienia kobiet w Elblągu. Nie podjęto na niej żadnych wiążących wniosków. Nie doszła też do skutku podobna narada w Elblągu na którą mieli przybyć przedstawiciele Prez. WRN. A sprawa jest pilna. Wydaje się, że tylko w ten sposób można uzyskać radykalną poprawę. Stosowanie półśrodków nie pomoże. A pieniądze? Rozsądne zagospodarowanie funduszem interwencyjnym plus inicjatywa miejscowych władz, mogą zdziałać wiele.
(jk)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III