Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Szkolne inwestycje Elbląga

W latach 1963-1965 w Elblągu będzie zrealizowanych kilka poważnych inwestycji szkolnych, budowa przedszkola przy ul. Bałuckiego, szkoły podstawowej 15-izbowej przy ul. Jasnej, szkoły podstawowej 15-izbowej przy ul. Traugutta lub Słonecznej, Szkoły podstawowej na Starym Mieście i wreszcie szkoły specjalnej przy ul. Ogrodowej, informował Dziennik Bałtycki z 4 listopada 1962 r.

Na wstępie kilka uwag o bieżącym roku. Limit inwestycyjnym wyniósł 9,7 miliona złotych, w tym najpoważniejsze kwoty przeznaczone były na budowę dwóch szkół, przy ul. Uroczej i Rawskiej. W podstawowej części program został już wykonany, z tym że, nie zakończono prac, związanych z budową boisk szkolnych. Sprawa ta wymaga wyjaśnienia zwłaszcza, że plan inwestycyjny przyszłego roku, nie przewiduje jak dotąd, odpowiednich kwot na ten cel.
     Jakie są więc dalsze perspektywy? Planu inwestycyjnego na przyszły rok nie można rozpatrywać w odłączeniu od zamówień na lata 1963-65. W tym czasie ma być w Elblągu zrealizowanych kilka poważnych inwestycji szkolnych, budowa przedszkola przy ul. Bałuckiego, szkoły podstawowej 15-izbowej przy ul. Jasnej, szkoły podstawowej 15-izbowej przy ul. Traugutta lub Słonecznej, Szkoły podstawowej na Starym Mieście i wreszcie szkoły specjalnej przy ul. Ogrodowej. W pierwszym więc rzędzie plan inwestycyjny 1963 roku zabezpiecza kredyty na opłacenie kosztów dokumentacji technicznej a także kredyt na wykupienie terenu pod budową szkoły specjalnej. Na wszystkie te cele przeznacza się 1,1 miliona złotych.
     Dalsza kwota, w wysokości około 1,2 miliona złotych przeznaczona została na budowę czteroodziałowego przedszkola, przy ul. Bałuckiego.
     W zasadzie jak dotąd to wszystko. Inspektorat Oświaty czyni jednak starania o przyznaniu kredytu na zapoczątkowanie w przyszłym roku budowy szkoły przy ul. Jasnej. Sprawa ta jest o tyle ważna, że doprowadzenie w 1963 roku budowy tej szkoły do tak zwanego stanu surowego(fundamenty do parteru), umożliwiałoby zakończenie jej w następnym roku i przekazanie do użytku. Sprawa, jak powiedzieliśmy, jest jeszcze otwarta, ale są poważne szanse na jej pomyślne zakończenie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem