Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trudne sprawy mieszkaniowe

W bieżącym roku Wydział Spraw Lokalnych będzie mógł uwzględnić tylko 530 wniosków o nowe mieszkanie, informował Dziennik Bałtycki z 15 lipca 1962 r.

Sytuacja mieszkaniowa w Elblągu wciąż jest trudna, choć w dwóch dziedzinach wystąpiła znaczna poprawa. Dotyczy ona budownictwa zakładowego, a tym samym poprawy warunków mieszkaniowych załogi zakładów przemysłowych oraz rozwoju budownictwa spółdzielczego.
      Inaczej natomiast przedstawia się sprawa puli rad narodowych. Mają one zbyt małe możliwości, a starają się głównie poprawić warunki mieszkających w piwnicach, na strychach itp. O ile w ub. latach przydzielono na ten cel średnio 60 izb, to w tym roku rozdzieli się 62 mieszkania o 165 izbach, a w przyszłym roku 94 mieszkania o 225 izbach.
      Po weryfikacji, w rejestrze Wydziału Spraw Lokalowych pozostało 1329 wniosków. Dalsze badania tych wniosków wykazały, że wydział musi uwzględnić 800, reszta przesunięta została do puli zakładowej, bądź też dotyczy wypadków, nie kwalifikujących się do przydziału.
      Wydział Spraw Lokalnych będzie mógł uwzględnić 530 wniosków. W tych warunkach nowo składane wnioski nie miałyby szans powodzenia, przynajmniej do 1965 roku.
      Wszystko więc wskazuje na to, że jedynym wyjściem jest położenie jeszcze większego nacisku na rozwój Budownictwa Spółdzielczego. Tylko to pozwoli na przełamanie trudności w następnym 5-leciu.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki
Czapka z nadrukiem
Ręcznik z haftem