Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Turystyka coraz powszechniejsza

W tym sezonie turystycznym przybyło na teren Elbląga 370 wycieczek, grupujących przeszło 42 tysiące uczestników, a wyjechało 174 wycieczek w składzie 8750 uczestników, informował Dziennik Bałtycki z 26 września 1962 r.

Można już zrobić wstępne podsumowanie turystyki masowej organizowanej przez Oddział „Orbisu” w Elblągu.
     Dodatnim objawem jest fakt, że ilość turystów wyjeżdżających z Elbląga wzrosła o 25 procent w stosunku do ubiegłego roku. Jeszcze większy wzrost, bo o 45 procent zaznaczył się w ilości wycieczek, przyjeżdżających do naszego miasta. W cyfrach bezwzględnych oznacza to, że w tym sezonie turystycznym przybyło na teren Elbląga 370 wycieczek, grupujących przeszło 42 tysiące uczestników, a wyjechało 174 wycieczek w składzie 8750 uczestników. Rachunek nie jest jeszcze jednak zamknięty, obecnie „Orbis” organizuje kilkanaście wycieczek szkolnych.
     To blaski – a cienie?
     Wszystko sprowadza się do bazy noclegowej. Jest za szczupła i nastręcza wiele trudności organizacyjnych. Wszystkie obserwacje wskazują na to, że przy powiększonej ilości miejsc noclegowych można by przyjąć w Elblągu dodatkowo około 20 tys. turystów.
     Druga sprawa to miejsca hotelowe dla turystów tzw. dewizowych. Przez Elbląg przejechało w sezonie 15 wycieczek zagranicznych w składzie 450 osób, ale dla turystów dewizowych nie organizowano noclegów w mieście. Warto więc o tych problemach pomyśleć. Obecnie „Orbis” praktyką ubiegłych lat przestawia się na sezon jesienno-zimowy, w którym będą organizowane zbiorowe wyjazdy do trójmiasta na ciekawsze imprezy kulturalno-rozrywkowe. Odpowiednie kontakty zostały już nawiązane.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mostami
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapety przestrzenne
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost