Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczą się dobrze - ale za mało

Bieżący rok szkolny pod względem oświaty dla dorosłych w Elblągu, charakteryzuje duża frekwencja na kursach i poprawa wyników nauczania - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 19 marca 1962 roku.

Ogółem na 35 kursy uczęszcza 350 uczniów. Również 300 uczniów zdobywa wykształcenie w wieczorowej szkole dla dorosłych. Odpracowany przez Inspektorat Szkolny w Elblągu pięcioletni plan nauczania zakładał, na podstawie danych nadesłanych przez poszczególne zakłady pracy, że ogółem w Elblągu jest 2300 pracowników, nie mających ukończonych siedmiu klas szkoły podstawowej. dalsze obserwacje wykazały, że ilość ta jest większa o jakieś 30 procent.
     W poprzednim roku szkolnym przeszkolono 200 pracowników. Plan na bieżący rok szkolny przewidywał przeszkolenie 760 pracowników. Wynika z tego, że mimo braku przeszkód ze strony inspektoratu (dostateczna ilość kursów i nauczycieli), plan ten nie zostanie wykonany. Przyczyn należy szukać w stosunkowo małym zainteresowaniu rad zakładowych, zwłaszcza mniejszych zakładów pracy.
     Dlatego też, mimo że, od następnego roku szkolnego dzieli nas jeszcze 5 miesięcy, już teraz trzeba i o tej sprawie pomyśleć. Po rozmowie w Inspektoracie Oświaty doszliśmy do wspólnego przekonania, że gwarancją wykonania pięcioletniego planu nauczania, będzie zwiększenie ilości uczniów w przyszłym roku szkolnym, o co najmniej 150 osób, w stosunku do planu, obejmującego 464 osoby.
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,