Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Uczniowie elbląscy w nowych szkołach

W ub. roku wybudowano i oddano do użytku w Elblągu dwie szkoły podstawowe 15-izbowe, informował Dziennik Bałtycki z 7 marca 1963 r.

Dynamiczny rozwój przemysłu Elbląga powoduje ciągły napływ poszukiwanych przez zakłady przemysłowe fachowców. Na początku roku 1959 Elbląg liczył 74 tys. mieszkańców, a pod koniec ub. roku przekroczył 80 tys., przy zagęszczeniu 2.500 mieszkańców na 1 km2, a więc wyższym od zaludnieniu Gdańska czy Gdyni. Trzeba przy tym pamiętać, że w roku 1939 Elbląg zamieszkiwało około 86 tys. ludzi.
     Wraz ze zniszczeniem w czasie działań wojennych 54,5 tys. izb mieszkalnych, ludność Elbląga zmalała w roku 1946 do 21 tys. Razem z budynkami mieszkalnymi w gruzach legł prawie cały przemysł Elbląga, szkoły i urządzenia komunalne i kulturalne. Priorytet odbudowy przemysłu i mieszkań zepchnął na drugi plan odbudowę i rozbudowę szkolnictwa. Dopiero w bieżącej 5-latce potrzeby Elbląga w dziedzinie szkolnictwa podstawowego i zawodowego zostaną całkowicie zaspokojone.
     W ub. roku wybudowano i oddano do użytku w Elblągu dwie szkoły podstawowe 15-izbowe. W roku przyszłym przewidziane jest rozpoczęcie budowy 15-izbowej szkoły podstawowej z funduszu SFBS. W wyniku konsultacji z władzami, oświatowymi miasta Elbląga, Kuratorium Okręgu Szkolnego w Gdańsku podjęło ostatnio decyzję budowy w Elblągu czwartej w bieżącym planie 5-letnim szkoły podstawowej. Pozycja ta wejdzie do planu inwestycyjnego na rok 1964-65.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM