Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uroczyste przekazanie Tysiąclatki im. Marii Dąbrowskiej

 
Elbląg, Uroczyste przekazanie Tysiąclatki im. Marii Dąbrowskiej
Rek

W obecności młodzieży, rodziców i zaproszonych gości odbyło się przekazanie do użytku drugiej szkoły Tysiąclecia przy ul. Słonecznej w Elblągu - czytamy w Głosie Elbląga z 18 lutego 1966 roku.

Uroczystość związana była z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, imienia wielkiej polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej i wręczeniem sztandaru ufundowanego przez komitet rodzicielski.
     Otwarcia szkoły dokonał przewodniczący WK FJN, poseł na Sejm, tow. Florian Wichłacz, a odsłonięcia pamiątkowej tablicy przewodniczący Prezydium MRN tow. Andrzej Dębiński. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru, ślubowanie młodzieży i wbijanie pamiątkowych gwoździ oraz występy szkolnego kółka artystycznego.
     Tysiąclatka przy ul. Słonecznej zbudowana została ze składek społecznych wpłacanych przez elblążan. Szkoła posiada 15 izb lekcyjnych, gabinet do zajęć technicystyczny dla chłopców i dziewcząt, bibliotekę oraz salę gimnastyczną.
     Dzięki pomocy niektórych zakładów pracy, rodziców, nauczycieli i młodzieży izby lekcyjne i gabinety zostały ładnie udekorowane. Powstały pomysłowo urządzone kąciki zainteresowań jak np. ochrony przyrody i filatelistyki. Bardzo ładnie wyglądają klasy dla pierwszaków. Do nowej Tysiąclatki uczęszcza 890 uczniów.
Foto i tekst J. Puzyniak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem