Piątek 21-09-2018, imieniny Mateusza, Hipolita
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem.... Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem....

Uroczyste święto 1 Maja

Sekcja organizacyjna, którą kieruje tow. Martwicki, opracowała już trasę pochodu i kolejność marszu zakładów pracy, szkół i instytucji, informował Głos Elbląga z 23 kwietnia 1954 r.

Miejski Komitet Obchodu 1 Maja intensywnie przygotowuje się do Święta 1-majowego. Na ostatnim posiedzeniu Komitetu poszczególne sekcje złożyły sprawozdanie ze swej pracy.
     Sekcja organizacyjna, którą kieruje tow. Martwicki, opracowała już trasę pochodu i kolejność marszu zakładów pracy, szkół i instytucji.
     W roku bieżącym trasa pochodu będzie wyglądać jak w roku ubiegłym. Kolumny zbiorą się na Placu Czerwonym, alei Świerczewskiego, ul. 1 Maja i Hetmańskiej, skąd udadzą się na ul. Grunwaldzką. Trybuna honorowa znajdować się będzie przy ul. Grunwaldzkiej obok Zakładów Taboru Kolejowego.
     Według projektu sekcji organizacyjnej czoło pochodu stanowić będą zakłady przemysłu ciężkiego z przodującą załogą Zakładów Mechanicznych. Za nimi pójdzie młodzież szkolna, sportowcy oraz inne zakłady pracy i instytucje. Wspólnie z załogami zakładów pracy – manifestować będą delegacje chłopskie i żołnierze ludowego Wojska Polskiego.
     Bardzo starannie przygotowuje program obchodu sekcja propagandowa pod kierownictwem tow. Tłustochowicza.
     W celu sprawniejszego działania sekcja propagandowa powołała do życia podsekcje: dekoracyjną, imprezowo-artystyczną, kulturalno-oświatową, radiofonizacji i ekip łączności miasta ze wsią. Zarówno sekcja propagandowa, jak i powołane podsekcje, opracowały już pierwsze plany imprez jakie odbędą się w dniu 1 i 2 maja.
     Tak np. zaprojektowano pokazy sportu, które odbędą się w parku Kajki na boisku „Stali” i na boisku przy ul. Grunwaldzkiej. Ponadto na boisku „Budowlani” i „Stali” odbędą się zawody piłki nożnej.
     Zorganizowane zostaną również imprezy artystyczne oraz zabawy ludowe. Występy artystyczne odbędą się między innymi w parku Modrzewie, Kajki, Bażantarnii na boisku przy ul. Grunwaldzkiej.
     Zorganizowane zostaną również stoiska książkowe z loterią fantową.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety one color
Fototapety dziecięce
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Naklejki na meble