Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Usuwanie śniegu – obowiązkiem

Uchwała Rady Narodowej zobowiązuje m. in. zakłady pracy i instytucje do dostarczania na żądanie władz miejskich środków transportu i pracowników potrzebnych do odśnieżania miasta, Głos Elbląga z 10 lutego 1963 r.

W związku z dużymi opadami śniegu, powodującym poważne zakłócenia w gospodarce miejskiej oraz niedostatecznym zasobem środków będących w posiadaniu przedsiębiorstw powołanych do utrzymania porządku na drogach, placach i chodnikach – Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu podjęło uchwałę w sprawie zwalczania śniegu i gołoledzi.
     Uchwała zobowiązuje m. in. zakłady pracy i instytucje do dostarczania na żądanie władz miejskich środków transportu i pracowników potrzebnych do odśnieżania miasta. Ponadto zakłady pracy we własnym zakresie mają obowiązek do włączania się do akcji odśnieżania przy swoich zakładach i przedsiębiorstwach. Podobnie kierownicy placówek oświatowych, kulturalnych, służby zdrowia, przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych są odpowiedzialni za zorganizowanie oczyszczania ze śniegu chodników i dojść do tych placówek na przestrzeni obejmującej długość zajmowanej posesji.
     Uchwała Prezydium MRN zobowiązuje również mieszkańców do czynnego włączania się do oczyszczania ze śniegu chodników i dojść do budynków.
     Osoby, które nie włączę się do realizacji tej uchwały, będą karane w myśl obowiązujących przepisów. Nie czekając na karę grzywny i aresztu mieszkańcy Elbląga oraz zakłady pracy winni gremialnie przystąpić do odśnieżania naszego miasta.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne