Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Uwagi o elbląskich zakładach gastronomicznych

Obrusy w elbląskich restauracjach, zwłaszcza na stołach nie posiadających szkieł, posiadają często nieokreślony kolor, informował Głos Wybrzeża z 27 stycznia 1954 r.

Ożywiony ruch panuje w porze obiadowej w jadłodajni „Robotnicza” przy ul. Dzierżyńskiego w Elblągu. Przy stołach siedzą robotnicy z pobliskiej Stoczni Rzecznej, pracownicy zajezdni tramwajowej i inni stali konsumenci. Przy jednym ze stolików siedzi człowiek w ubraniu roboczym. Rzucone od czasu do czasu nerwowe spojrzenie na wiszący nad bufetem zegar świadczą o tym, że klient spieszy się. Kelnerki spokojnie, bez pośpiechu krążą między stolikami. Po długim oczekiwaniu robotnikowi podano zupę. Nie zdążył jednak jeszcze przystąpić do jedzenia gdy – niespodziewanie wpadło coś do zupy. Zdziwiony i zaskoczony robotnik spogląda w górę szukając przyczyny. Nad jego stolikiem jak zresztą nad innymi, zwisały kawałki wapna, które od czasu do czasu spadają często trafiając do talerzy. Nie wpływa to dodatnio na apetyt konsumentów. Pomijając już fakt, że ściany i sufit sali konsumpcyjnej wymagają remontu, dużo do życzenia pozostawia również wygląd podłogi. Brak troski o czystość i estetykę lokali zbiorowego żywienia przejawia się w większości placówek EZG. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez przyjezdnych jest restauracja EZG „Grunwaldzka” mieszcząca się w pobliżu dworca. Wygląd jej pozostawia wiele do życzenia. Obrusy, zwłaszcza na stołach nie posiadających szkieł, posiadają często nieokreślony kolor. Część stołów w ogóle nie posiada obrusów. Również niewiele wspólnego z wymogami higieny mają ubrania ochronne obsługi. Pomijając już sprawę czystości kierownictwo nie uczyniło nic, aby podnieść estetykę lokalu. Istniał co prawda kiedyś projekt dekoracji lokalu kwiatami doniczkowymi. Umieszczono nawet około 20 specjalnych półeczek. Niestety, dekorację na tym ukończono. A szkoda.
     Niewłaściwie zaplecze gastronomiczne posiada placówka „Pionier”. Pomieszczenie kuchni jest zbyt małe, co utrudnia pracę personelu. Brak jest miejsca na obieranie jarzyn, zmywanie naczyń jest niedokładne. Podobnie wygląda sprawa w „Robotniczej”, „Obywatelskiej” i innych.
     Dyrekcja Elbląskich Zakładów Gastronomicznych musi obok ciągłej walki o poprawę jakości potraw, zatroszczyć się również o estetykę lokali zbiorowego żywienia.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI