Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W elbląskiej Odzieżówce

Pracownicy „Odzieżówki” zgłosili ponad 400 zobowiązań, dotyczących zadań produkcyjnych, oszczędnościowych, racjonalizatorskich, kulturalno oświatowych, walki o jakość wyrabianych towarów itd. informował Dziennik Bałtycki z 6 kwietnia 1954 r.

Uchwały II Zjazdu Partii, stawiające przed społeczeństwem jasne i konkretne zadania w walce o dalsze przyśpieszenie wzrostu stopy życiowej ludzi pracy miast i wsi – szczególnie silnym echem odbiły się wśród załóg przodujących zakładów produkcyjnych Elbląga.
     I tak np. w ogromnej sali wytwórczej „Odzieżówki” odbyła się w dniu wczorajszym masówka, w której wzięły udział wszystkie zmiany. Zebrani na masówce pracownicy „Odzieżówki” zgłosili ponad 400 zobowiązań, dotyczących zadań produkcyjnych, oszczędnościowych, racjonalizatorskich, kulturalno oświatowych, walki o jakość wyrabianych towarów itd.
     Charakterystyczne jest przy tym podjęcie szeregu zobowiązań, wkraczających już w prywatne życie załogi i świadczących o pełnym przyswojeniu wskazań II Zjazdu przez robotników i pracowników „Odzieżówki.”
     Stolarz Bieniak postanowił np. wykonać drobne naprawy podłóg, okien i drzwi w mieszkaniach kolegów, używając, jako materiału, odpadów.
     Podobne serdeczną troskę o warunki bytowe kolegów nacechowane jest zobowiązanie księgowości zarobkowej, które pragnąc umożliwić wypłatę zaliczek przed świętami, zobowiązała się zakończyć konieczne do tego obliczenia na 4 dni przed terminem.
     Wśród zobowiązań produkcyjnych na uwagę zasługuje deklaracja pracownic krojowni, które zaoszczędzają 100 m surowca oraz kolektywne zobowiązanie pracującej nowym systemem piątkowym brygady 221b, która postanowiła produkować 2 sztuki dzienni ponad plan przy równoczesnym zaoszczędzaniu 2.000 m nici. W zespole nie będzie robotnika, który nie wykonałby przynajmniej 100 proc. normy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED