Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W elbląskiej Stoczni Rzecznej

Bardzo dużo urządzeń w Stoczni Rzecznej ulega korozji i wiele z nich może już nadać się tylko na złom, informował Głos Wybrzeża z 13 września 1954 r.

Stocznia Rzeczna w Elblągu w początkach 1953 r. miała rozpocząć produkcję nowych holowników, przejmując części gotowych już elementów oraz materiały od wykonującej poprzednio te prace Stoczni Północnej w Gdańsku. Zwieziono do zakładów wręgi, ściany grodziowe, żelazo profilowe, blachy oraz materiały wyposażeniowe. Elementy te nie zostały zabezpieczone przed wpływami atmosferycznymi. Poskładano je w różnych miejscach na terenie stoczni.
     Produkcji jednak nie rozpoczęto Stocznia została powiadomiona przez Centralny Zarząd Żeglugi Śródlądowej i Stoczni w Warszawie – że nie będzie budowała tych obiektów. W efekcie część materiałów zużyto do bieżącej produkcji, natomiast gotowe już sekcje, przywiezione ze Stoczni Północnej, ulegają korozji i wiele z nich może już nadać się tylko na złom.
     Ani kierownictwo stoczni w Elblągu, ani władza nadrzędna Zarząd Przedsiębiorstwa Stoczni Rzecznych w Pleniewie oraz Centralny Zarząd Żeglugi Śródlądowej i Stoczni w Warszawie – nikt nie zainteresował się tą sprawą.
     A przecież czasu upłynęło już sporo i niejednokrotnie mówiło się o potrzebie walki z marnotrawstwem. Zmarnowano wiele pieniędzy i ciekawe, kto będzie za to odpowiadał.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki