Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W walce z chuligaństwem

Bójki i awantury uliczne w lokalach gastronomicznych budzą w społeczeństwie robotniczego Elbląga obrzydzenie i wymagają radykalnych środków, informował Dziennik Bałtycki z 15 listopada 1951 r.

Na wokandzie sądu powiatowego w Elblągu znalazła się sprawa o zdemolowanie gospody spółdzielczej nr 1 oraz pobicia męża bufetowej, ob. Sadowskiego przez kilku chuliganów. Wypadek w gospodzie, jak i szereg innych był ostatnim dzwonkiem alarmowym nakazującym zwiększenie czujności na ulicach i lokalach Elbląga.
     Słusznie powiedział przewodniczący Sądu Powiatowego ob. Fiternecki, że ulice Elbląga muszą być oczyszczone od chuligaństwa. Podobne wypadki, jak i w gospodzie, nie są w ostatnim okresie sporadycznymi. Bójki i awantury uliczne w lokalach gastronomicznych budzą w społeczeństwie robotniczego Elbląga obrzydzenie i wymagają radykalnych środków.
     Licznie zgromadzona na sali rozpraw młodzież elbląska zdecydowanie potępia i w pełni solidaryzuje się z wyrokiem skazującym chuligańskie wybryki braci Bejnerowiczów (na 4 i 2 lata więzienia) oraz ich przyjaciela Jana Zaniewskiego (na 3 lata więzienia).
     Charakterystyczna była wypowiedź świadka zajścia robotnika Jankiewicza, który oświadczył:
     - Wypadki, podobne temu zajścia, winny być potępione i należycie karane. W tym czasie, kiedy masy robotnicze podejmują zobowiązania mające na celu wykonanie planów produkcyjnych, a więc zapewnienie lepszej przyszłości zarówno społeczeństwu, banda chuliganów nie szanuje pracy swych ojców i braci, niszcząc mienie społeczne i zakłócając spokój i odpoczynek, jaki winni znaleźć ludzie pracy w lokalach zbiorowego żywienia. Wysoka kara, wymierzona przez organ władzy ludowej, jakim jest sąd, niech będzie ostrzeżeniem dla tych, którzy chuligaństwem przeszkadzają masom pracującym w pracy i wypoczynku po pracy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne BMW