Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walka z chuligaństwem i pijaństwem

Wprowadzono zakaz sprzedaży napojów wysoko-alkoholowych i wódek gatunkowych w soboty oraz w dni wypłat, tj. 5, 15, 20 i ostatniego dnia każdego miesiąca od godziny 12 do zamknięcia placówek handlowych, informował Głos Wybrzeża z 16 lutego 1954 r.

Na jednym z ostatnich posiedzeń Prezydium MRN zajmowało się rozpatrywaniem możliwości zapobieżenia szerzącemu się pijaństwu i chuligaństwu. W tym celu powołany został komitet do walki z alkoholizmem, na którego czele stanął wicedyrektor Szpitala Miejskiego dr Stanisław P. Ponadto podjęto szereg innych postanowień zmierzających do likwidacji pijaństwa. M. in. wprowadzono zakaz sprzedaży napojów wysoko-alkoholowych i wódek gatunkowych w soboty oraz w dni wypłat, tj. 5, 15, 20 i ostatniego dnia każdego miesiąca od godziny 12 do zamknięcia placówek handlowych. Wprowadzono również całkowity zakaz sprzedaży napojów wysoko-alkoholowych i wódek gatunkowych we wszystkich zakładach żywienia zbiorowego na terenie miasta w godzinach od 13-17. Zabroniono sprzedaży alkoholu osobom będącym w stanie nietrzeźwym, nieletnim oraz uczniom szkół.
     Od dnia 10 bm. zlikwidowano sprzedaż napojów wysoko-alkoholowych i wódek gatunkowych w kawiarni „Bałtycka”.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW START
Konto poczty elektronicznej