Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie? Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie?

Walka z pijaństwem i chuligaństwem

Pijaństwo jest często źródłem niewykonania planów, brakoróbstwa, zdrady tajemnicy służbowej itd., informował Głos Wybrzeża z 4 marca 1954 r.

W elbląskich organizacjach partyjnych odbywają się obecnie zebrania, na których omawiana jest uchwała egzekutywy KM PZPR w sprawie walki z pijaństwem i jego skutkiem – chuligaństwem.
     Uchwała Komitetu Miejskiego stwierdza między innymi, że w pijaństwie biorą udział często członkowie partii, dając tym samym zły przykład bezpartyjnym i młodzieży. W stosunku do takich członków partii – mówi w jednym z punktów uchwała KM – powinny być wyciągnięte wnioski, aż do wykluczenia z szeregów partii włącznie. W wielu organizacjach towarzysze wskazywali na zebraniach na fakty rozpijania się niektórych członków partii i bezpartyjnych oraz na skutki, jakie pociąga za sobą pijaństwo. Jest ono często źródłem niewykonania planów, brakoróbstwa, zdrady tajemnicy służbowej itd. Mówił o tym na zebraniu partyjnym w Stoczni Rzecznej tow. Richter który m. in. stwierdził, że te skutki pijaństwa dają się wyraźnie odczuwać w jego zakładzie pracy.
     Na zebraniu tym poddano ostrej krytyce sprawę tow. Chruścińskiego, który kilkakrotnie upijał się, a nawet przychodził do pracy w stanie nietrzeźwym, dając zły przykład załodze. Towarzysze analizując jego postępowanie podjęli uchwałę o wykluczeniu Chruścińskiego z szeregów partii.
     Organizacja partyjna przy Miejskim Handlu Miejskim wykluczyła ze swych szeregów głównego księgowego Rygielskiego, który przez pijaństwo doprowadził do opóźnienia złożenia bilansu o 3 dni oraz zaniedbywał się w pracy.
     W spółdzielni im. Marchlewskiego towarzysze omawiając na zebraniu partyjnym uchwałę KM, krytycznie ustosunkowali się do tow. Dzięciołkiewicza, byłego prezesa spółdzielni, który na skutek częstego upijania się zaniedbywał swoją pracę w spółdzielni. Po przeanalizowaniu jego postępowania postanowiono Dzięciołkiewicza wykluczyć z partii. Na tymże zebraniu wykluczony został również Tadeusz Chabior, który przez częste pijaństwo zaniedbał pracę zawodową, a nawet zgubił po pijanemu pewne akta spółdzielni.
     Podobnie i w innych organizacjach partyjnych towarzysze ostro napiętnowali wypadki pijaństwa wśród członków partii. W wielu organizacjach partyjnych postanowiono wzmocnić pracę polityczno-wychowawczą wśród załogi, ostro piętnować pijaków i chuliganów w gazetach ściennych, przez radiowęzeł itp. Do tej pracy postanowiono zmobilizować organizacje społeczne.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Ubezpieczenia OC i AC