UWAGA!

Warto o tym pomyśleć

Należy powołać kilkuosobowe komisje społeczne, które oprócz kontroli działalności ZBK zajmowałyby się również lustracją mieszkań i stanem ich konserwacji przez mieszkańców, informował Dziennik Bałtycki z 17 listopada 1956 r.

Bardzo myliłby się ten, kto by przypuszczał, że szaber już nie istnieje i że słowo "szabrować" należy do przeszłości. Gdzie więc i kto uprawia nadal ten ciemny proceder?
     Z faktami szabru spotyka się prawie każdy otrzymujący przydział na mieszkanie w domach tak zwanych starych, których gospodarzem są Miejskie Zarządy Budynków Mieszkalnych. Radość posiadania nowego mieszkania przesłania nowym lokatorom widok wyrwanych gniazdek, wyprutych przewodów elektrycznych, zdemontowanych kafli w łazience czy kuchni, ogólnego zdewastowania mieszkania.
     Dzieje się tak dlatego, że nikt nie przejmuje od starych lokatorów mieszkań i nie przekazuje ich nowym, a jak wiadomo, wszędzie spotkać możemy ludzi więcej, czy mniej uczciwych.
     Obecnie, gdy walka z wszelkim marnotrawstwem przestaje być frazesem i napełnia się właściwą treścią, wydaje się słuszne wzmocnienie kontroli i nad tą, tak bardzo ważną dziedziną naszej administracji, nad zarządzaniem lokalami mieszkalnymi. Nasuwa się więc wniosek: Czy nie warto by było powołać kilkuosobowych komisji społecznych z prawami RAD, które oprócz kontroli działalności Zarządów zajmowałyby się również lustracją mieszkań i stanem ich konserwacji przez mieszkańców.
     Wobec niechlujów i szabrowników winno się wyciągać najostrzejsze sankcje.
     
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wobec niechlujów winno się wyciągać najostrzejsze sankcje.. Kontrola społeczna elbląskich Komunalnych.. Warto o tym pomyśleć ~_~
  • Może trójki, jak w szkołach?
  • Przecież temat doczy roku 1956 tj 11 lat po wojnie. W obecnych czasach kontrole pachną przeszłością. Jak będą tylko prywatne mieszkania problem zniknie sam. Cimafiej
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Cimafiej(2006-11-21)
  • Powracam do roku 1956 i stanu mieszkań. Mieszkałem w tym roku na ul.Grottgera 58/3. Wprowadziliśmy się do bardzo ładnie wyremontowanego mieszkania, może dla tego, że były przeznaczone dla imigrantów z Francji. Wprowadzenie się lokatorów nastąpiło w 1948r. Jak sobie przpominam to o dewastacji w tych blokach nikt nie słyszał. O mieszkania lokatorzy dbali i to bardzo. Wyprowadziłem się w roku 1964, ale mieszkania były zadbane i są do dnia dzisiejszego. Niechlujstwo było na zewnatrz budynków i w okolicach ( hodowle; świń, kur, kaczek, nutrii, gołębi, nawet krowę ktoś miał ).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Cimafiej(2006-11-21)
  • Jeśli jest problem, to trójki konieczne
Reklama