Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Wielka impreza PTTK

Regulamin rajdu przewiduje przejście całego Szlaku Kopernikowskiego w dowolnych odcinkach i w dowolnych dniach. Szlak może być przebyty pieszo lub na nartach, informował Dziennik Bałtycki z 27 grudnia 1962 r.

Wojewódzka Komisja Związków Zawodowych w Gdańsku i Oddział PTTK w Elblągu podjęły nową inicjatywę szerszego spopularyzowania turystycznego Szlaku Kopernikowskiego, biegnącego przez pełne uroku zakątki Wysoczyzny Elbląskiej; jednocześnie chodzi o upowszechnienie turystyki pieszej i narciarskiej.
     Zadanie to ma spełnić Zimowy Rajd Pieszy – na raty. Rajd ten będzie trwał przez cały okres zimowy aż do 17 marca 1963 r. Mogą w nim brać udział drużyny 3-5 osobowe, zgłoszone przez poszczególne zakłady pracy i koła PTTK. Drużyny młodzieżowe będą pozostawały pod specjalną opieką.
     Regulamin rajdu przewiduje przejście całego Szlaku Kopernikowskiego w dowolnych odcinkach i w dowolnych dniach. Szlak może być przebyty pieszo lub na nartach. Rzecz jasna przebycie poszczególnych odcinków będzie potwierdzane w terenie przez Gromadzkie Rady Narodowe. Na uprzednio zgłoszone życzenie, oddział PTTK będzie przydzielał przewodników.
     Jeszcze o sprzęcie i ekwipunku. Członkowie drużyn winni posiadać nieprzemakalną odzież, apteczkę i kompas. Przebycie trasy rajdowej zapewnia oczywiście odpowiednią ilość punktów na OTP, NON i OTZZ. Ponadto dla drużyn rajdowych przewidziane są dyplomy i nagrody.
     Jeżeli o tym piszemy szerzej to ze specjalną myślą. Jak dotąd organizacja wypoczynku po pracy w Elblągu istnieje zaledwie w formie szczątkowej, nasilającej się nieco jedynie w okresie letnim. Zima, to okres braku zainteresowania i łatwizna w postaci różnego rodzaju „imprez” tanecznych.
     W tych warunkach rajd zimowy może i powinien stanowić doskonałą okazję umasowienia turystyki z pożytkiem dla zdrowia i wzbogacenia wiedzy o ziemi rodzinnej. Apelujemy więc do rad zakładowych, organizacji ZMS, no i oczywiście do kół terenowych PTTK w Elblągu, aby masowo zgłaszały drużyny rajdowe.
     Zakres uczestnictwa nie obejmuje tylko Elbląga. Wymienione organizacje z sąsiednich powiatów również mogą zgłaszać drużyny rajdowe zwłaszcza, że oddział w Elblągu zapewnia noclegi w Domu Wypoczynku PTTK przy ul. Krótkiej. Uwaga końcowa: Wpisowe ustalone zostało w następujących wysokościach: młodzież, studenci i wojsko 20 złotych, dorośli 30 złotych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety z Italią
Fototapety z erotyką