Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witamy nowy rok szkolny w Elblągu

 
Elbląg, Witamy nowy rok szkolny w Elblągu
Rek

 Z nowym zapasem sił, odświętnie ubrani spotkają się dzisiaj w szkole, by zacząć nowy całoroczny trud - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 września 1965 roku.

Ogółem w podstawowych szkołach elbląskich spotka się dzisiaj 16.100 uczniów. Będą pobierali oni naukę w 272 izbach lekcyjnych. Z tego do klas pierwszych wstąpi 2.100 pierwszoklasistów, którzy będą mieli do dyspozycji 56 izb lekcyjnych. Łączna liczba uczniów w liceach ogólnokształcących w tym roku wynosić będzie 1243 osoby, z tego w I LO im. Juliusza Słowackiego - 790, a w II LO im. Kazimierza Jagiellończyka - 453. Do klas ósmych wstępuje w tym roku 436 uczniów, w Liceum Pedagogicznym dla Wychowawczyń Przedszkoli uczyć się będzie 240 uczennic, a do klasy 1 wstąpi 44.
     Technikum Ekonomiczne posiada 26 oddziałów łącznie z zasadniczymi szkołami handlowymi, w tym 1050 uczniów, a pierwszych klas - aż 5 oddziałów z 220 uczniami. W Technikum Mechanicznym pobierać naukę będzie 900 uczniów, w tym do 5 klas pierwszych wstąpi 220 osób. Technikum Torfowe liczy 180 uczniów, w tym I klasa - 45. W Technikum Gospodarczym zaczyna rok szkolny 396 uczniów, w tym dwie klasy pierwsze - 88 uczniów. Zasadnicza Szkoła Odzieżowa obejmie nauką 441 uczniów, w tym trzy klasy pierwsze z 132 uczniami. Technikum Odzieżowe dla pracujących liczy 106 osób, w tym do I klasy wstępuje 40 uczniów. Pozostałe zasadnicze szkoły zawodowe w Elblągu liczą łącznie 1000 uczniów. 
     
***
     Artykuł zawiera oryginalną pisownię.
Mag.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
POLO z HAFTEM