Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wiadukt w barwach biało-czerwonych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Wszystkie dzieci są nam drogie

W domach dziecka, na terenie całego województwa, wychowuje się obecnie 120 dzieci z Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 21 sierpnia 1962 r.

Kiedy cieszymy się z naszych milusińskich, to nie wolno nam zapomnieć o dzieciach, których przyszłość zależy od nas wszystkich.
     W Elblągu mamy obecnie 60 sierot, umieszczonych w rodzinach zastępczych. Opiekę nad nimi sprawuje 11 nauczycieli, opiekunów społecznych. Z pomocą materialną dla tych dzieci przychodzi Inspektorat Oświaty, ale potrzeby są większe, niż możliwości. Pamiętajmy też o darach, w postaci podręczników, pomocy naukowych, czy też odzieży.
     Są i inne dzieci – te z domów dziecka i zakładu wychowawczego. W domach dziecka, na terenie całego województwa, wychowuje się obecnie 120 dzieci z Elbląga. Ilość miejsc w elbląskich zakładach jest za szczupła, ale i w tej dziedzinie najbliższe lata przyniosą rozwiązanie. W 1964 r. Rozpocznie się budowa nowego obiektu na skrzyżowaniu dróg do Milejewa i Łęcza. Tymczasem, problem ten jest rozwiązany w ten sposób, że dla przykładu elbląskie domy dziecka finansują pobyt 25 uczniów w internatach szkolnych oraz 30 dzieci umieszczonych przy rodzinach.
     Myśli się też o losie dzieci opóźnionych i cofniętych w rozwoju. Działa już w Elblągu szkoła specjalna przy ul. Husarskiej, do której uczęszcza 410 dzieci. Osiąga się tu dobre wyniki nauczania. W planie pięcioletnim przewidziana jest budowa nowej szkoły specjalnej z internatem. Czy możemy wszystkim tym dzieciom pomóc. Oczywiście tak stając się aktywnym członkiem Miejskiego Komitetu Opieki Społecznej, lub też nawiązując bezpośredni kontakt z placówkami wychowawczymi. Pamiętajmy o tym!
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne