Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszystkie szkoły i przedszkola otoczone opieką lekarską

Nawet do najbardziej odległych szkół jak: Przebrno, Stalewo, Węzina, Stankowo kilka razy w roku dojeżdżają ekipy lekarskie, informował Głos Elbląga z 26 lutego 1963 r.

Wydział Zdrowia Prezydium Powiatowej Rady Narodowej znacznie rozszerzył ostatnio działalność na odcinku higieny szkolnej. Opiekę higieniczno-lekarską objęte zostały wszystkie szkoły w powiecie oraz 11 przedszkoli. W bieżącym roku szkolnym przebadano łącznie 6.600 dzieci jednorazowo oraz 1.279 dzieci dwukrotnie.
     Nie ma więc w powiecie elbląskim szkoły lub przedszkola, które by nie były objęte opieką higieniczno-lekarską. Podobnie nie ma też dziecka przedszkolnego i szkolnego, które nie byłoby w czasie roku szkolnego, dokładnie przebadane. Nawet do najbardziej odległych szkół jak: Przebrno, Stalewo, Węzina, Stankowo kilka razy w roku dojeżdżają ekipy lekarskie. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w powiecie elbląskim, wszystkie dzieci przed wstąpieniem do szkoły są badane szczegółowo przez lekarzy pediatrów w celu zakwalifikowania ich do rodzaju zajęć szkolnych i określenia stanu zdrowia.
     Wszystkie dzieci wstępujące do szkół podstawowych przed kwalifikacją posiadają uzupełnione szczepienia ochronne. Podobnie młodzież opuszczająca 76 klasę jest uprzednio badana przez lekarzy w celu określenia jej przydatności do dalszej nauki czy ewentualnego zawodu.
     Jak poinformował nas kierownik Wydziału Zdrowia Prezydium Powiatowej Rady Narodowej tow. Z. Michalak. w roku szkolnym 1962-63 zatrudniono dodatkowo trzech lekarzy medycyny do wykonywania zadań higieny szkolnej. Należy więc spodziewać się, że opieka higieniczno-lekarska nad dziećmi będzie jeszcze systematyczniejsza, a także poprawi się zdrowotność naszych dzieci.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety do salonu
Fototapety ze sportami
Fototapety do lekarza/dentysty