UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wzrasta ilość aptek na wsi

Ostatnio otwarta została 2.000 apteka w kraju - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 6 czerwca 1962 roku.

Sieć tę uzupełniają punkty apteczne na wsi, których jest ponad 2.300. Wszystko to jednak jest daleko niewystarczające, przeciętnie przypada u nas na jedna aptekę ok. 15 tys. mieszkańców. W roku ub. wybudowano łącznie 73 nowe lokale apteczne, w których otwarto 52 nowe apteki, do pozostałych zaś przeniesiono apteki już istniejące z nienadających się do tego celu pomieszczeń. Z tej liczby 29 nowych aptek otwarto na wsi. 17 spośród nich mieści się w niewielkich, specjalnie w tym celu wybudowanych domkach, w których - obok nowoczesnej apteki - są również mieszkania dla farmaceuty pomocnika. W bieżącym roku przewiduje się wybudowanie dalszych ok. 80 lokali aptecznych, w tym 50 domków tzw. wolno stojących na wsi.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama