Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wzrost oszczędności na książeczkach PKO

Oszczędzanie staje się kamykiem społeczeństwa. Najlepiej zobrazują to wyniki uzyskane przez PKO w trzecim kwartale br. otóż stan wkładów na książeczkach oszczędnościowych wyniósł 30 mln złotych, informował Głos Elbląga z 3 grudnia 1962 r.

Organizowany w październiku miesiąc Oszczędności, przyniósł pożądane efekty, wyróżniające się w zwiększeniu stanu wkładów na książeczkach PKO. Jak nas informuje dyrektor oddziału PKO – Marian Tomaszewski, na konkurs październikowy wpłynęło 3.500 deklaracji o wartości 24 mln zł.
     Oszczędzanie staje się kamykiem społeczeństwa. Najlepiej zobrazują to wyniki uzyskane przez PKO w trzecim kwartale br. otóż stan wkładów wyniósł 30 mln złotych. Założono przy tym 1.891 nowych książeczek oszczędnościowych. Do 1030 książeczek dopisano premie w wysokości 59.850 zł.
     Łącznie za trzy kwartały br. stan wkładów oszczędnościowych zdeponowanych w elbląskim oddziale wynosi 89.8 mln zł. Od 1 stycznia br. wkłady wzrosły o 18.9 mln zł., a liczba książeczek oszczędnościowych o 7.023 sztuk.
     Niemały udział w tych osiągnięciach mają ajencje PKO, które istnieją w 22 zakładach pracy. Ponadto działa 7 zastępstw PKO przy urzędach pocztowych w Elblągu i 13 w pow. elbląskim. Najlepiej pracują ajencja PKO w Zakładach Mechanicznych i w ZWP oraz w spółdzielniach „Plastyk”, „Zryw” im. Dzierżyńskiego i w Powiatowej Spółdzielni Wielobranżowej. Np. w „Zrywie” połowa pracowników bierze udział w systematycznym oszczędzaniu.
     Stan oszczędności wzrasta więc z każdym miesiącem i zanosi się na to, że na koniec br. przekroczy 100 mln zł. Będzie to poważny sukces, świadczący o tym, że mieszkańcy Elbląga umieją oszczędzać.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny