Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Wzrost oszczędności na książeczkach PKO

Oszczędzanie staje się kamykiem społeczeństwa. Najlepiej zobrazują to wyniki uzyskane przez PKO w trzecim kwartale br. otóż stan wkładów na książeczkach oszczędnościowych wyniósł 30 mln złotych, informował Głos Elbląga z 3 grudnia 1962 r.

Organizowany w październiku miesiąc Oszczędności, przyniósł pożądane efekty, wyróżniające się w zwiększeniu stanu wkładów na książeczkach PKO. Jak nas informuje dyrektor oddziału PKO – Marian Tomaszewski, na konkurs październikowy wpłynęło 3.500 deklaracji o wartości 24 mln zł.
     Oszczędzanie staje się kamykiem społeczeństwa. Najlepiej zobrazują to wyniki uzyskane przez PKO w trzecim kwartale br. otóż stan wkładów wyniósł 30 mln złotych. Założono przy tym 1.891 nowych książeczek oszczędnościowych. Do 1030 książeczek dopisano premie w wysokości 59.850 zł.
     Łącznie za trzy kwartały br. stan wkładów oszczędnościowych zdeponowanych w elbląskim oddziale wynosi 89.8 mln zł. Od 1 stycznia br. wkłady wzrosły o 18.9 mln zł., a liczba książeczek oszczędnościowych o 7.023 sztuk.
     Niemały udział w tych osiągnięciach mają ajencje PKO, które istnieją w 22 zakładach pracy. Ponadto działa 7 zastępstw PKO przy urzędach pocztowych w Elblągu i 13 w pow. elbląskim. Najlepiej pracują ajencja PKO w Zakładach Mechanicznych i w ZWP oraz w spółdzielniach „Plastyk”, „Zryw” im. Dzierżyńskiego i w Powiatowej Spółdzielni Wielobranżowej. Np. w „Zrywie” połowa pracowników bierze udział w systematycznym oszczędzaniu.
     Stan oszczędności wzrasta więc z każdym miesiącem i zanosi się na to, że na koniec br. przekroczy 100 mln zł. Będzie to poważny sukces, świadczący o tym, że mieszkańcy Elbląga umieją oszczędzać.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl
Hosting WWW BIZNES