Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z myślą o najbiedniejszych

Elbląski Komitet Pomocy Społecznej zwrócił się z apelem do miejscowych zakładów pracy o przekazywanie na konto komitetu groszowych końcówek od poborów pracowników, informował Głos Elbląga z 18 marca 1963 r.

Komitet Pomocy Społecznej w Elblągu od kilku już lat prowadzi wielokierunkową działalności, której przyświeca piękne hasło niesienia pomocy ludziom znajdującym się w trudnych warunkach materialnych. Pomoc ta polega nie tylko na udzielaniu najuboższym zapomóg pieniężnych, przekazywaniu paczek z żywnością i odzieżą. Elbląski komitet, poprzez opiekunów społecznych roztoczył opiekę nad samotnymi ludźmi, zniedołężniałymi na skutek choroby bądź sędziwego wieku.
     Oczywiście wszystkie te poczynania możliwe są dzięki ofiarności dość licznej w Elblągu grupy społeczników, dzięki należytemu podejściu do tej sprawy mieszkańców Elbląga.
     Niedawno elbląski Komitet Pomocy Społecznej zwrócił się z apelem do miejscowych zakładów pracy o przekazywanie na konto komitetu groszowych końcówek od poborów pracowników. Apel ten nie pozostał bez echa. Większość elbląskich zakładów pracy i instytucji, za zgodą swoich pracowników, zaczęła przekazywać drobne datki na pomoc najbiedniejszych. Do akcji tej włączyły się już elbląskie spółdzielnie, Zakłady Naprawy Samochodowych. Dotychczas jednak kilka zakładów nie odpowiedziało na ten apel.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Płyn Hayne