Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Z narady kierowników elbląskiego transportu

Ostatnia narada kierowników transportu z miasta i powiatu dotyczyła stanu technicznego pojazdów mechanicznych, gdyż zdarzają się wypadki beztroski – wypuszczania samochodów na trasy z pełną świadomością, że są one technicznie niesprawne, informował Dziennik Bałtycki z 25 listopada 1962 r.

Władze miejskie i powiatowe Elbląga dużo wagi przywiązują do zagadnień związanych w właściwym funkcjonowaniem transportu i bezpieczeństwem na drogach publicznych. Uzyskane dotąd wyniki oceniane są bardzo pochlebnie nawet w skali krajowej.
     Nikt jednak nie rezygnuje z dalszych usprawnień. Przykładem tego jest ostatnia narada kierowników transportu z miasta i powiatu. Rozważano problemy nie tylko bieżące, ale nawet dość odległe w czasie. Oto krótki przegląd zagadnień.
     Nowy kodeks drogowy wejdzie w życie w kwietniu przyszłego roku. Dla sprawnego wprowadzenia, scalonych przepisów postanowiono zorganizować szkolenie i to w dwóch etapach – w pierwszym rzędzie wykładowców, potem ogół kierowców kierowników transportu.
     Druga sprawa dotyczyła stanu technicznego pojazdów mechanicznych, zwłaszcza w okresie zimowym. W tej dziedzinie są jeszcze poważne niedociągnięcia. Ostatnio przeprowadzono kontrolę w 30 przedsiębiorstwach. W szeregu z nich nie było nawet aktualnej kartoteki, brakowało też zapisów o stanie technicznym poszczególnych pojazdów. Zdarzają się też wypadki beztroski – wypuszczania samochodów na trasy z pełną świadomością, że są one technicznie niesprawne.
     Trzecia sprawa, to dalsza aktywizacja kół TTT, których zadanie nie ogranicza się przecież tylko do walki z pijaństwem. Charakterystyczny przykład przyniosły ostatnie zawody o tytuł najlepszego kierowcy Elbląga. Koło TTT przy kolumnie sanitarnej jest bardzo aktywne i wszechstronne w działalności. Kierowcy zrzeszeni w tym kole wykazali największy zasób umiejętności, bijąc nawet kierowców MPK.
     Na zakończenie, powrócono jeszcze raz do spraw dotyczących usprawnienia gospodarki samochodami w poszczególnych przedsiębiorstwach. Opracowano specjalną instrukcję inspekcyjną, obejmującą 30 zagadnień. Kierowcy transportu są z nią zapoznani – nie będzie więc podstaw do usprawiedliwiania własnych błędów
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
OKOWOKO s.c.