Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z obrad elbląskiej organizacji NOT

Dyskusja, jaka toczyła się na naradzie, wykazała, że elbląski oddział NOT przy współudziale techników i inżynierów może i powinien udzielać większej pomocy elbląskim zakładom pracy, informował Głos Wybrzeża z 17 listopada 1954 r.

Po referacie, który wygłosił inż. Jaworski z Zakładów Mechanicznych na temat zadań oddziału NOT na terenie Elbląga, zabierało głos w dyskusji wielu inżynierów i techników.
     Zwracali oni uwagę, że elbląski oddział NOT powinien udzielać pomocy w rozwiązywaniu trudnych problemów technicznych szczególnie małym zakładom pracy. Między innymi ob. Karbowski z Zakładów Napraw Samochodowych zwrócił się o pomoc do oddziału NOT w sprawie twardego chromowania, ponieważ z braku fachowców – chemików w zakładzie nie mogą problemu tego rozwiązać.
     Ob. Zawrocki stwierdził w dyskusji, że zarząd NOT powinien pomyśleć o szkoleniu awansowanych robotników, którzy posiadają zbyt mało wiadomości technicznych.
     Dyskusja, jaka toczyła się na naradzie, wykazała, że elbląski oddział NOT przy współudziale techników i inżynierów może i powinien udzielać większej pomocy elbląskim zakładom pracy.
     Szkoda jednak, że na naradę (pomimo wysłanych zaproszeń) nie przybyli przedstawiciele dużych zakładów pracy, gdzie jest największe skupisko inżynierów i techników.
     Więcej też zainteresowania musi okazać młodej organizacji elbląskiej – wojewódzki oddział NOT, który również mimo zawiadomienia nie przysłał swego przedstawiciela na naradę do Elbląga.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl