Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Z sali obrad

Komunikacja miejska, a zwłaszcza tramwaje, są tradycyjnym tematem narzekań i pretensji elblążan oraz przyjezdnych, informował Dziennik Bałtycki z 18 października 1956 r.

Gospodarka komunalna i mieszkaniowa w prawie już 80-tysięcznym dotkliwie zniszczonym przez wojnę, a nie dostatecznie dotąd inwestowanym Elblągu nie jest bynajmniej sprawą prostą, ani łatwą. Tym bardziej, iż prowadzące je dotychczas, iż prowadzące ją dotychczas zespoły ludzi nie umiały zdobyć sobie zaufania i uznania mieszkańców. Obecnie...
     ...Powołanie Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej przynosi korzystne rezultaty już w tej chwili - słusznie stwierdziła Ewa Kozelowa, referująca stanowisko Komisji MRN.
     
     Poza kwaterunkiem i problemem ogólnym polityki mieszkaniowej w Elblągu, zagadnieniem, które nasuwa najwięcej bodaj skomplikowanych trudności, jest - woda.
     "Za mało mamy jej w kranach, a za dużo w piwnicach" zauważył w dyskusji radny Nowicki. Nawiasem mówiąc, w kranach...
     Według tego, co podał do wiadomości kierownik MZGK Kazini, w roku bieżącym sprzedano ludności 2.506.000 m sześciennych, a 404.700 m "uciekło" z sieci. Oczywiście także i do piwnic, które - ponadto "zasilane" są również przez wodę zaskórną w domach stojących na terenach niskich, niegdyś bagiennych.
     
     Oczyszczanie miasta (za co, naturalnie odpowiedzialny jest ZUM) pozostawia wiele do życzenia. Przyczyną tego jest m. in. brak 60 koniecznych śmietników i ok. 5 tys. pojemników, a także dziwne uprzedzenie ludzi do pracy w charakterze zamiataczy ulic. Etaty ich wykorzystane też są zaledwie w 60 procentach! o pojemniki walczy Elbląg uparcie. I w wyniku usilnych starań oraz interwencji otrzymał w tym roku aż... 80! Za ile lat dostanie resztę, to znaczy 4,920?
     
     Komunikacja miejska, a zwłaszcza tramwaje, są tradycyjnym tematem narzekań i pretensji elblążan oraz przyjezdnych. Niemniej - w ciągu bieżącego roku przewiozły one 9 milionów pasażerów (autobusy ponadto - 450 tys.) Że przewiozły w nienadzwyczajnej formie?
     
     No, cóż? To prawda, ale...
     
     Załoga MPK pracuje w warunkach niezbyt godnych pozazdroszczenia. Zajezdnia np. pomieścić może jedynie 25 wagonów, reszta musi nocować na dworze. Można sobie wyobrazić, jak w podobnej sytuacji przeprowadza się konieczne remonty i naprawy. Sprawa przy tym nabierze ostrości gdy Elbląg otrzyma dalszych 11 przyczep i 35 wozów motorowych (w tym roku jeszcze 10). Nie ma rady - trzeba będzie budować nową zajezdnię, która też prowizorycznie zlokalizowana została na rogu ul. Rawskiej i Dąbrowsiego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych