Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z szklarni miejskich

Dwanaście tysięcy sztuk sałaty, 2000 krzaków pomidorów i "mnóstwo" ogórków pozwala mieszkańcom Elbląga na urozmaicanie posiłków już w pierwszych dniach kwietnia, informował Dziennik Bałtycki z 11 marca 1955 r.

Śnieg i mroźne powietrze nie nastrajają oczywiście wiosennie, ale ta zimowa oprawa nie przeszkadza pracownikom Zarządu Zieleni Miejskiej w przygotowaniach wiosennych.
     Na ukończeniu są już prace zimowe jak np. prześwietlanie koron drzew w parkach i na ulicach oraz "odmładzanie" krzewów ozdobnych przez wycinanie suszu i tzw. dzikich pędów.
     Poważniejsze prace odbywają się "w ukryciu".
     Przy ul. Sadowej Zarząd Zieleni Miejskiej posiada gospodarstwo ogrodnicze. Tu znajduje się "kuchnia" przyszłych pięknych dywanów kwietnych i zielonych trawników. Około 25.000 sadzonek szałwi, ponad 1000 rozsad pelargonii i tysiące sztuk innych kwiatów, które ozdobią klomby i kwietniki na placach i ulicach naszego miasta, przygotowała brygada kwieciarska Józefa Ciechańskiego.
     W gospodarstwie tym istnieje szkółka drzew i krzewów ozdobnych na obszarze ok 5h.
     Hoduje się tu młode klony, lipy, jesiony, jawory, topole i krzewy jaśminu, bzu, które będą zasadzone w parku wokół Centralnego Domu Kultury w Elblągu.
     Poza główną produkcją jaką stanowią szkółki i rozsady kwiatowe ZZM prowadzi również swoją "produkcję uboczną". Są nimi nowalijki, które wysadza się obecnie w szklarniach. Dwanaście tysięcy sztuk sałaty, 2000 krzaków pomidorów i "mnóstwo" ogórków pozwala mieszkańcom Elbląga na urozmaicanie posiłków już w pierwszych dniach kwietnia.
     A plany na najbliższą przyszłość?
     ZZM posiada zlecenia na urządzenie boiska nowej szkoły przy ul. Grottgera.
     Poza tym plac Słowiański, przed hotelem "Zamech", otrzyma nową piękną oprawę.

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna