Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakupy mebli nie maleją

Popyt na meble w Elblągu utrzymuje się nadal na wysokim poziomie - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 5 września 1961 roku.

Przeciętny obrót miesięczny dwóch sklepów Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Meblami przekracza 2,1 miliona złotych. W pierwszym półroczu zdecydowaną większość stanowili mieszkańcy miasta. Meblują się przeważnie młode małżeństwa robotnicze. Ostatnio dał się zaobserwować większy napływ nabywców z powiatu. Dobrze też się rozwija akcja zakupów na czeki, otrzymywane przez pracowników z kas zapomogowo-pożyczkowych, a sięgające nawet 15 tysięcy złotych.
     Magazyn meblowy w Elblągu jest wprawdzie zapełniony i ciągle nadchodzą nowe partie towaru, ale występują też i pewne braki. Zwłaszcza odczuwa się brak tapczanów i fotelików na mikrogumie oraz krzeseł, nie "przywiązywanych" do kompletu. Szczególnie brak właśnie krzeseł, których nie otrzymano już od dwóch miesięcy. Duży jest popyt na meble tradycyjne, może dlatego, że nowoczesne są o wiele droższe.
     Druga sprawa - to brak konspektów. Kierownictwo sklepów wie na przykład, że w najbliższym czasie mają nadejść ładne meble z Zakładów Przemysłu Terenowego w Pelplinie. Będą to komplety stalowe, w okleinie kombinowanej jaworowej, ale nie więcej nie możemy powiedzieć np. o fasonach. A więc potrzebna jest dobra reklama handlowa.
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl