Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zbliża się zima

Sprawnie przebiegają dostawy płodów rolnych w pow. elbląskim, informował Dziennik Bałtycki z 14 listopada 1957 r.

Na polach powiatu elbląskiego trwają końcowe prace przy sprzęcie buraka cukrowego i orkach przedzimowych.
     Chłopi indywidualni zakończyli już całkowicie sprzęt ziemniaków, a do dnia 8 bm. sprzątnęli około 80 proc. buraków cukrowych. Drogi powiatu elbląskiego są zapełnione furmankami chłopskimi, podążającymi do punktów odbioru, szczególnie buraka cukrowego i konopi.
     Chłopi nie zapominają również o realizacji obowiązkowych dostaw dla państwa.
     Tak np. na terenie GRN Pruchnik, obowiązkowe dostawy do dnia 3 bm. zrealizowane zostały w 82 proc.
     Do punktu odbioru buraka cukrowego w Nowakowie – do dnia 8 bm. chłopi dostarczyli ponad 70 proc. surowca, który transportowany jest stąd barkami do Elbląga.
     Chłopi z okolicy Nowakowi postanowili w terminie do dnia 15 bm. zakończyć całkowicie dostawę buraka cukrowego. Ci którzy w tym terminie tego nie uczynią, będą zmuszeni odstawić buraki bezpośrednio do Elbląga. A więc warto się pospieszyć.
     Również i konopie w powiecie elbląskim dostarczono już do punktów odbioru w 80 proc.
     Konopie z Nowakowi dostarczane są barakami do roszarni w Malborku.
     W roku bieżącym na wsi elbląskiej można stwierdzić wyjątkowo sprawną dostawę wyprodukowanych płodów rolnych w porównaniu z rokiem ubiegłym.
     W wykonaniu orek przedzimowych dużej pomocy chłopom indywidualnym udzielają PGR-y. Traktory z gospodarstw PGR (np. z Batorowa, Nowakowa III) orzą chłopskie pola. Jest to w pewnym sensie rewanż za pomoc chłopską w czasie sprzętu zbóż i wykopów w PGR-ach.
     Tego rodzaju współpraca chłopów z PGR-ami w powiecie elbląskim okazała się bardzo korzystna. Usprawnia ona znacznie organizację prac polowych, zarówno w gospodarstwach indywidualnych, jak i PGR, toteż warto by podobną współpracę zastosować i w pozostałych powiatach naszego województwa.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Panie Olafie, mam nadzieję, że to co jest napisane w tym artykule, to jest rzeczywisty przedruk z orginału, bo jeżeli sam Pan walisz takie byki, to nikt inny jak portel Pana nie zatrudni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    P.M(2007-12-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety do biura
Fototapety przestrzenne
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski