UWAGA!

Żegluga elbląska przed sezonem

W nowobudowanych pomieszczeniach przystani znajdą się biura ekspozytury, kasy biletowe, obszerna poczekalnia na 150 osób, bufet oraz urządzenia pomocnicze. Całość zostanie zradiofonizowana, informował Głos Elbląga z 1 czerwca 1962 r.

Z dniem 15 maja br. wyruszyły pierwsze rejsy statki Żeglugi Gdańskiej, kursujace do Krynicy Morskiej oraz do Ostródy. Zwróciliśmy się do kierownictwa ekspozytury Żeglugi Gdańskiej w Elblągu z prośbą o informacje w tej sprawie.
      Na linii Elbląg – Krynica Morska kursować będą statki Żeglugi Gdańskiej „Różycki” i „Barlicki”, dysponując łącznie 260 miejscami dla pasażerów. Jest to w zasadzie wystarczające. W przypadku szczególnego nasilenia ruchu pasażerskiego na tej trasie do Elbląga skierowany zostanie duży statek „Wójcik”. Było to praktykowane w ub. sezonie i w bieżącym roku, dyrekcja Żeglugi Gdańskiej liczy się z taką ewentualnością.
      Tegoroczny rozkład przewiduje również zwiększenie częstotliwości kursowania statków z Tolkmicka do Krynicy Morskiej i z powrotem, co w znacznej mierze usprawni ruch pasażerski na tej samej ruchliwej trasie.
      Również do Ostródy i z powrotem kursować będą zestawy, po dwa statki. Jak z tego widać, postulaty dotychczasowych uprawnień wodnych linii komunikacyjnych oraz wnioski instytucji zajmujących się organizowaniem ruchu turystycznego zostały uwzględnione.
     Przy okazji warto wspomnieć o planach rozwojowych ekspozytury Żeglugi Gdańskiej w Elblągu.
     Ostatnio w MKPG złożona została dokumentacja na budowę nowej przystani żeglugi, która zlokalizowana będzie przy byłym Klasztorze Poddominikańskim. Są również fundusze inwestycyjne na ten cel. Są natomiast kłopoty ze znalezieniem wykonawcy robót. Jak wynika z uzyskanych informacji, Wojewódzka Komisja Rozdziału Robót zleciła tę inwestycję do wykonania PBT w Elblągu. Budowa ma być rozpoczęta jeszcze w br. wykonawca - jak do tej pory nie nawiązał jednak żadnych kontaktów z inwestorem.
     Informując o budowie nowej przystani warto dodać, że obiekt posiadać będzie 33 m długości i 13 m szerokości. Znajdą się w nim pomieszczenia biura ekspozytury, kasy biletowe, obszerna poczekalnia na 150 osób, bufet oraz urządzenia pomocnicze. Całość zostanie zradiofonizowana. Taka sama przystań budowana będzie również w Krynicy Morskiej.
     
     
     
     
     
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama