Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zlikwidowano złodziejską szajkę

W toku przewodu sądowego udowodniono mu kradzież 15 kur, 17 gołębi, 4 gęsi, 2 kaczek, 8 królików i indora oraz czterech chodników pokojowych i 24 kg jabłek, czosnku i cebuli o łącznej wartości 3.370 złotych, informował Dziennik Bałtycki z 17 maja 1963 r.

Właściciele ptactwa domowego w Elblągu zaniepokojeni byli licznymi kradzieżami, dokonywanymi w ich komórkach i kurnikach w ostatnich miesiącach ub. roku i w styczniu br. Dzięki energicznej akcji organów MO położono wkrótce kres tym kradzieżom. Amatorem cudzego ptactwa oraz innych cudzych rzeczy okazał się 19-letni Zdzisław B., który ostatnio stanął przed elbląskim Sądem Powiatowym doprowadzony z aresztu.
     W toku przewodu sądowego udowodniono mu kradzież 15 kur, 17 gołębi, 4 gęsi, 2 kaczek, 8 królików i indora oraz czterech chodników pokojowych i 24 kg jabłek, czosnku i cebuli o łącznej wartości 3.370 złotych.
     Jak ustalono – inicjatorem całego złodziejskiego przedsięwzięcia był 38-letni Stanisław K. którego często odwiedzał Zdzisław B.
     Tu przy wódce Stanisław K. namawiał młodego człowieka do kradzieży i udzielał mu odpowiednich wskazówek. Między innymi nakłonił go do kradzieży 30 kur u jego ojca Zygmunta B.
     Również większość skradzionego ptactwa i innych rzeczy przyjmował od Zdzisława B, Stanisław K. Czyniła to także jego żona Helena.
     Po rozpatrzeniu tej sprawy elbląski Sąd Powiatowy skazał Zdzisława B. za kradzież na 1 rok i 6 miesięcy więzienia oraz 1000 złotych grzywny, a Stanisław K za nakłanianie do kradzieży i paserstwo na karę 2 lat i 6 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 2000 złotych.
     Sąd przy tym wziął pod uwagę, że Stanisław K. był już poprzednio 5-krotnie karany m. in. za kradzieże. Helenę K. za paserstwo skazano na 1 rok więzienia i 500 złotych grzywny z tym, że wykonanie kary pozbawienia wolności zawieszono jej na okres trzech lat.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie...no padne zaraz...lol
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  enol(2003-05-17)
 • A patrzcie jednak mieli wazniejsze problemy niz brak pocztowek w kieskach ruchu ;P hehehe....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niunia(2003-05-17)
 • A podobno w tamtych czasach nie było w ogóle przestępczości .... Jednak czasami się musieli przyznać do jakiś sukcesów. 38 sztuk ptactwa i inne króli, jabłka, no no no. Pokazali chłopai co potrafili :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-05-17)
 • Nareszcie elbląska policja czymś się wykazała. Och, jak się te "chipsy" napracowali!!! No i pół roku znowu w Elblągu spokój!!! Oj, mają się czym chwalić...................
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zibi(2003-05-17)
 • Fotka mieszkańców Elbląga - 30 maja, godzina 17 - pl. Jagielonczyka. PRZYJDZCIE WSZYSCY; Organizatorzy: Uczelniany Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu ; organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przesunięcia terminu wspólnego zdjęcia ze względów na warunki atmosferyczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-17)
 • zibi ach zibi....jak my to tu lubimy....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2003-05-18)
 • to w sumie wygladaloby jak "zlot" portelowcow ;) hehehe fajnie :P ale tak powaznie to po co to zdjecie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niunia(2003-05-18)
 • Niunia: Ponoć nie ma głupich pytań lecz sa tylko głupie odpowiedzi, lecz w Twoim wypadku jest odwrotnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-05-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z pejzażami
Fototapety z Londynem
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Obrazy na alupanelu