Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żniwa - głównym tematem sesji PRN w Elblągu.

Wtorek, 24 lipca 1951r. Dziennik Bałtycki nr 201

Powiatowa Rada Narodowa żyje zagadnieniami terenu, poprzez ciągłą łączność prezydium i radnych z całym powiatem. Duże znaczenie dla współpracy i ścisłego kontaktu ma tradycja urządzania posiedzeń PRN w coraz to innej gminie powiatu. Ostatnie posiedzenie PRN odbyło się w Jegłowniku. Sesja miała charakter przeglądu wsi elbląskiej w momencie rozpoczęcia żniw.
      Jak wykazała sesja, powiat elbląski jest kompletnie gotowy do żniw i omłotów. Plony ogólnie dobre, zapowiadają się szczególnie pomyślnie w PGR i uspołecznionych gromadach. Jest to jeszcze jeden dowód wyższości gospodarki zespołowej nad indywidualną.
      Tam, gdzie są duże osiągnięcia, muszą być również drobne niedociągnięcia powstałe na skutek pewnego rodzaju niedopatrzenia, a które bezwzględnie powinny być usunięte.
      Właśnie takie niedociągnięcia stwierdzono w SOM Żurawiec i stwierdzono. SOM-y nie zdołały jeszcze przygotować wszystkich swoich maszyn. Nie zawarto również umów z rolnikami.
      Sprawa maszyn jest bardzo poważna i dlatego sesja PRN tak dużo uwagi poświęciła im właśnie w tym okresie, powołując specjalną komisję, która opracowała dokładnie plan wykorzystania maszyn w okresie żniw. Każda maszyna stojąca bezczynnie jest hamulcem, powodującym opóźnienie terminu wykonania żniw, omłotów, a nawet siewów jesiennych.
      Plan pracy dla PGR, obejmujący przygotowanie i wykonanie w terminie żniw i omłotów, realizowany jest z powodzeniem.
      Należałoby jedynie powiększyć w poszczególnych zespołach tabor kołowy ( wozy), które nie wszędzie znajdują się w dostatecznej ilości - szczególnie w zespole Nowy, gdzie na 1 wóz przypada 54 ha.
      Na podstawie przebiegu sesji wyjaśniło się, że uwidocznione braki spowodowane były niedostatecznym sygnalizowaniem poszczególnych GRN do Prezydium PRN. Należałoby więc uwagi poświęć kontroli poszczególnych GRN, które nie zawsze doceniały znaczenie przygotowań do żniw i omłotów.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM