Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblągu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, dołuje, oburza, frustruje. Komunikacja, służba zdrowia, administracja, policja, służby miejskie, telekomunikacja, media, ośrodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekają na Twoją konstruktywną krytykę, genialne pomysły i niezastąpione rady. Gwarantujemy, że nikt Cię nie wysłucha, ale będziesz mógł zasnąć w poczuciu, że nie przepuściłeś okazji żeby spróbować naprawić świat, a przynajmniej tę jego cząstkę, w której na co dzień mieszkamy. Pamiętaj jednak, że wchodzisz na HP na własne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj się z treścią innych wypowiedzi i oceń, czy jesteś wystarczająco twardy/a żeby wytrzymać ewentualne ataki internetowych frustratów lub nawet rzeczową krytykę.
Idź do wątku: <---->
Akcja:  Lista wątkówNowy wątekSzukajZaloguj
Czynsz ...
Wysłane przez: Brutal (87.204.149.---)
Data: 23 grudnia 2014 11:03

... jaki jest czynsz w nowych mieszkaniach u Mytycha, wie ktoś ?

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 grudnia 2014 12:30

Mogę Ci dać przykład np. kawalerki wybudowanej przez Mytycha na Studziennej 30 ( kamienica Studnia Smaków ) 3 lata temu, metraż 26m2, czynsz ok. 230 pln ( w zależności ile masz zadeklarowane woda ciepła + zimna + ilość osób ). Nie jestem dobrze zorientowany w tych kwestiach ale zastanawiam sie czy zadałeś dobre pytanie tzn. czy czynsz nie zalezy równiez od tego kto prowadzi daną wspólnotę.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Brutal (87.204.149.---)
Data: 23 grudnia 2014 13:12

myśląc o zakupie mieszkania ( w moim przypadku ) zderzasz się najpierw z myślą o kwocie kredytu, potem o wysokości czynszu, a dopiero następnie o tym, kto to prowadzi wspólnotę. Pytam, bo może ktoś ma kogoś, np. w bramie na modrzewinę i jest w stanie dać info o przybliżonej kwocie.
Yoe dzięki za info.
Myślę o ok, 50 m2.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Mincek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 grudnia 2014 13:30

a mnie zawsze zastanawia.

Nie latwiej zadzwonic do Mytycha i miec info z 1 reki ??

--------------------------------------
Trudno jest być zajebistym, ale ktoś to musi robić....

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Brutal (87.204.149.---)
Data: 23 grudnia 2014 13:40

Mincek deweloper może nie wiedzieć, bo jak Yoe wspomniał, to czasami wspólnota ustala czynsz. poza tym, czasami ciężko jest uzyskać konkretną odpowiedź. interesuje mnie rząd wielkości bez wchodzenia w szczegóły.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 grudnia 2014 20:24

U Mytycha jest "Zbuduj i zapomnij".... czynsz zalezy tylko od wspolnity i zarzadzajacego, wiec moze byc rozny zaleznie jak ludize sie dogadaja

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: PLATAN (151.248.56.---)
Data: 23 grudnia 2014 21:27

W Mytychoskich budynkach czynsze są jednym z najniższych w mieście
a ile będziesz płacił zależy przede wszystkim od Ciebie

Kupując mieszkanie obierasz sobie zarządcę nieruchomości i na zebraniu lokatorów sami ustalacie stawki czynszu na poczet ewentualnych inwestycji i usterek
Po za tym budynek jest oparty o nowoczesne technologie i co za tym idzie bardzo ciepłe zaopatrzone m.in. w podzielniki ciepła na centralnym ogrzewaniu i liczniki wody

Więc trzeba się nauczyć oszczędzać np:
Wychodzisz do pracy przykręcasz kaloryfery
kąpiel pod prysznicem itd

Podam Ci przykład mieszkania 37m2 z 2007r nad Jarem
1 osoba przy oszczędnej eksploatacji - 180zł + prąd
po wynajęciu mieszkania 2 lokatorom czynsz wzrósł do 300zł (kaloryfery rozkręcone 24h do maxa i codzienie szło 2-3 pełne wanny dody )

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 grudnia 2014 23:38

Czynsz to nie oplaty za wode i ogrzewanie grinning smiley.
U mytycha jeszcze są podzielniki?
Myslalem ze teraz wszystko buduje sie z licznikami....
Odejmij ryczały za wode i ogrzewanie i napisz ile jest czysz

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: rusikus (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 23 grudnia 2014 23:42

czynsz to opłata za prawo do najmu lokalu mieszkalnego ^^ to tak nawiasem ^^

https://blog.slowianskibestiariusz.pl/wp-content/uploads/2016/03/ko%C5%82owr%C3%B3t-300x300.png

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: PLATAN (151.248.56.---)
Data: 24 grudnia 2014 15:38

Wiec Podalem Wam stawke łączną
Za przykładowe comiesięczne opłaty za mieszkanie łącznie z wodą, ogrzewaniem, śmieciami,sprzataniem i wspomnianym czynszem

Generalnie czynszu jako takiego nie ma , jest tylko fundusz remontowy tylko jako nowy budynek są niewielkie , opłaty administracyjne w niewielkim stopniu wpływają na łączną kwotę opłat

Jeśli chodzi o po dzielniki co. Są to indywidualne liczniki na każdy lokal podobne do tych na wodę tylko podają zużycie w przepływu ciepła mierzone zdaje się w kilodzulach
Jest to jedynie sprawiedliwe rozwiązanie stosowane w nowoczesnym budownictwie od parunastu lat

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 grudnia 2014 20:15

Ogrzewanie i woda sa zmienne, zależne od tego jak kto jest "oszczedny", nie zalezy to od spoldzielni lub wspolnoty. Taki punktem odniesienia sa inne pozostałe opłaty czy to zwane czynsze czy w inny sposob. Jezeli z tych 180 PLN wiekszosc to woda i ogrzewanie to rzeczywiscie taniocha....

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 grudnia 2014 21:17

Brutal Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Myślę o ok, 50 m2.

Nie powinno być więcej niż 550 PLN i podobnie jest również przy inwestycjach realizowanych przez innych deweloperów na naszym terenie.

Tak naprawdę nie masz praktycznie większego wpływu na te opłaty. Skoncentruj się na kredycie bo tu masz spore pole manewru, w zależności od banku rata może się sporo różnić. Staraj się sam załatwić sprawy z tym związane, nie polecam doradców finansowych, to nie jest takie skonlikowane, sam sobie poradzisz, pośrednik to kolejne ogniwo do dojenia kasy. Poniższy kalkulator wprowadzi Cię w temat kosztów związanych z kredytem [www.kred.pl]

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 grudnia 2014 22:08

550 za 50 m2? To w cholere drogo.

Ja płace 413 pln z woda i ogrzewaniem. Jak odejmę wode i ogrzewanie to mam 277 za 55 m2. A słyszałem ze sa jeszcze tańsi. 130 PLN to chyba robi róznice? W kredycie takiej róznicy w racie nie bedziesz miec.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 grudnia 2014 04:56

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 550 za 50 m2? To w cholere drogo.
Lepiej niech liczy z górnej półki bo się rozczaruje. Nie wykluczone że będzie troszeczkę mniej ( znajomi mają w swojej M od Mytycha ok 50 m2 i płacą ok. 500 PLN. Z reguły wychodzą im jeszcze delikatne dopłaty w bilansie rocznym za wodę, ogrzewanie które też nalezy uwzględnić jako opłatę.

W kredycie takiej róznicy w racie nie
> bedziesz miec.
Mylisz się, zerknij w link który dałem w poprzednim poście,i naciśnij szukaj ( przy 30 latach kred, w najtańszym jest ok. 920 pln a w najdroższym ok. 1100 pln )

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 grudnia 2014 09:20

Tak ogrzewanie i woda tez jest opłatą, ale ona zalezy tylko od ciebie a nie od spółdzilni/wspólnoty.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-12-25 09:21 przez Zbanowany.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 grudnia 2014 09:59

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Tak ogrzewanie i woda tez jest opłatą, ale ona
> zalezy tylko od ciebie a nie od
> spółdzilni/wspólnoty.

Doprecyzuję, stawka np. za ogrzewanie za 1 GJ zależy również od tego jak wspólnota wynegocjuje cenę z EPEC, potem ważną kwestią jest ile budynek ma strat ciepła i wówczas liczymy średni współczynnik dla wszystkich lokatorów za 1 GJ, my tylko mamy wpływ na ilość zużytych jednostek
(otwarte okna, oczekiwana temperatura wewnętrzna itd.) Różnice za 1 GJ w danym budynku potrafią się dość mocno różnić od siebie stąd tez m.in. różne ceny czynszów przy identycznym metrażu wliczajac w to media ( woda, ciepło, wywóz nieczystości/osoba ).

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Zbanowany (---.elblag.vectranet.pl)
Data: 25 grudnia 2014 15:59

Nie wiem gdzie tak jesta, ale chyba w starych budynkach z podzielnikami. W nowych wiesz ile koszruje 1GJ i tylko od ciebie zalezy ile zuzyje, oczywiscie im lepiej budynek izolowany tym mniej GJ mmusisz zuzyc aby ogrzac mieszkanie. Oczywiscie jest jeszcze oplata z roznicy miedzy licznikami indywidualnymi a licznikiem na wezle bo zanim woda doplynie do mieszkan to trocheodda ciepla. U mnie ta dodatkowa oplata to zazwyczaj ok 30 pln na rok

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.centertel.pl)
Data: 26 grudnia 2014 08:53

Zbanowany Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie wiem gdzie tak jesta, ale chyba w starych
> budynkach z podzielnikami.

W starych i nowych lecz pisząc o tym wychodziłem z założenia że kolega Brutal pyta o nowe mieszkanie. To co napisałem to w odniesieniu do budynku np. starego który uległ modernizacji o centralne ogrzewanie bo trzeba okreslić jaką zamówić moc na budynek i identycznie jest w nowych, tez ta moc musi zostac okreslona przez zarządcę budynku. W zależności od zamówionej mocy określana jest cena za GJ. Jeśli zamówisz zbyt duzo mocy na budynek wówczas lokatorzy zapłaca więcej za GJ mimo iż nie wykorzystali zamówionej mocy dlatego warto aby zarzadcy mięli w tej kwestii doświadczenie bo to my za ich decyzję płacimy. Przy nowym budynku czynsz może być na poczatku wyzszy ze względu na ogrzewanie ponieważ może być zamówiona większa moc gdyż zachęca się lokatorów aby w 1-2 latach nie oszczędzali na ogrzewaniu aby wysuszyc budynek, potem może nastapić mniejsze zapotrtzebowanie na moc a co za tym idzie można zmienić umowe z EPEC na mniejsza moc a co za tym idzie zapłacimy mniej za 1 GJ.
Jesli kolega Brutal natomiast pyta o czynsz w budynkach już istniejących to nic prostrzego jak popytac lokatorów czy nawet zarzadcy całego budynku i po sprawie, będzie to najbardziej trafne.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Brutal (87.204.149.---)
Data: 05 stycznia 2015 11:20

Dzięki za wypowiedzi smiling smiley ze wszystkich coś ciekawego wynika.

Jeszcze jedno pytanie - czy w E-gu ktoś (deweloper) buduje pod Mieszkanie Dla Młodych ?

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 stycznia 2015 11:42

Z tego co mi wiadomo to jest coś takiego "jak dla młodych" ale mowa tu o kredycie hipotecznym dla młodych ( nawet dla singli, nie tylko mowa o młodych małżeństwach ) który jest bardziej korzystny niż dla pozostałych, tak więc deweloper nie ma nic tu do gadania tzn. dosatajesz kredyt jaki sobie załatwiłeś i kupujesz u niego.

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: Brutal (87.204.149.---)
Data: 05 stycznia 2015 12:18

Yoe - MdM - jest współfinansowany przez nasze Państwo. Jednak aby się ubiegać o dofinansowanie musisz mieć max 35 lat, mieszkanie musi być nowe, a stawka za m2 (w każdym województwie inna) jest dyktowana przez Państwo i nie może przekraczać np. w warm-mazur - 3450 zł/m2. taka sytuacja... sad smiley buduje ktoś w Egu za taką kasę?

Re: Czynsz ...
Wysłane przez: MikeMechanix (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 stycznia 2015 13:02


Re: Czynsz ...
Wysłane przez: yoe (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 stycznia 2015 13:59

Brutal Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Yoe - MdM - jest współfinansowany przez nasze
> Państwo. Jednak aby się ubiegać o dofinansowanie
> musisz mieć max 35 lat, mieszkanie musi być nowe,
> a stawka za m2 (w każdym województwie inna) jest
> dyktowana przez Państwo i nie może przekraczać np.
> w warm-mazur - 3450 zł/m2. taka sytuacja... sad smiley
> buduje ktoś w Egu za taką kasę?

Tak, faktycznie przypomniałeś mi że coś takiego być może jeszcze istnieje ale chyba nie na naszym rynku ( E-g ) przy tej stawce na m2 będzie ciążko sad smiley



Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, że tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.