Jednak porażka

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg przegrały dzisiaj w Lublinie z niepokonanym w tym sezonie we własnej hali Monteksem Lublin 33:22. Ekipa mistrza Polski już do przerwy prowadziła 20:10.

Mecz w Lublinie był wyrównany tylko do szóstej minuty. W tej minucie po raz ostatni był remis 4:4. W ciągu czterech kolejnych minut gospodynie odskoczyły na pięć bramek (9:4), z czego dwie bramki rzuciła Małgorzata Mańkowska.
     Punktowa przewaga Montexu wrosła do 10-11 bramek, ale w całym meczu nie przekroczyła tego pułapu. W 35 min. było 22:12. Zaledwie osiem minut później Montex nadal prowadził dziesięcioma bramkami (25:15).
     W elbląskim zespole z dobrej strony pokazała się młodziutka Kamila Kozik, która razem z Aleksandrą Kańdułą tego dnia była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Jerzego Ringwelskiego. Obie zawodniczki rzuciły dla EB Startu po cztery bramki.
     EB Start zagrał w składzie: Charłamowa, Alberciak - Radkiewicz (3 bramki), Olszewska (1), Szklarczuk (3), Pełka (2), Kańduła (4), Pałgan (3), Kozik (4), Pazur (1), Giejda (1)
     Wyniki 18. kolejki: Kolporter Kielce - AZS AWF Nata Gdańsk 24:20 (16:9), Piotrkowia Piotrków Trybunalski - Jaroslavia Jarosław 26:24 (10:15), Montex Lublin - EB Start Elbląg 33:22 (20:10), Ruch Chorzów - Sośnica Gliwice 19:24 (11:9), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 21:20 (11:7), Start Gdańsk - Słupia Słupsk 10:41 (4:23).

AK

• Echh....szkoda...dwa punkty by sie przydaly. Ale za to w sobote z Piotrkowia wygramy i do szostki awansujemy. Dobrze, ze przegrala Nata.....a niespodzianka wisiala w powietrzu....uuuuu.