Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

17 milionów trafi do miejskiej kasy

 
Elbląg, 17 milionów trafi do miejskiej kasy Umowy podpisali: Witold Wróblewski, Gustaw Brzezin i Miron Sycz (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Tyle pieniędzy trafi do budżetu miasta dzięki podpisanym dzisiaj umowom z Zarządem Województwa. - Jakby trzymać się świątecznego nastroju, pieniędzy starczy nie tylko na zajączka, ale i baranka będzie można budżetowo uposażyć – stwierdził marszałek województwa Gustaw Brzezin. Skąd taki przedświąteczny prezent?

Dodatkowy zastrzyk gotówki dla Elbląga jest związany z... korzystnym kursem euro. Dzięki temu Zarządowi Województwa pozostały jeszcze pieniądze z poprzedniej edycji Regionalnego Programu Operacyjnego z lat 2007-2013. Szansę wykorzystał prezydent Elbląga, składając wnioski o zwiększenie unijnego dofinansowania zakończonych już inwestycji – odbudowy Ratusza Staromiejskiego, przebudowy drogi 503 (od pl. Słowiańskiego do Obrońców Pokoju) i budowy miejskiej sieci szerokopasmowej. W sumie 17 milionów złotych. Dzisiaj w jednym z elbląskich hoteli podpisano aneksy do umów, które umożliwiają przekazanie tych pieniędzy.
     - Jakby trzymać się świątecznego nastroju, pieniędzy starczy nie tylko na zajączka, ale i baranka będzie można budżetowo uposażyć – żartował marszałek województwa Gustaw Brzezin podczas podpisywania aneksów. - Przekazujemy większe dofinansowanie na strategiczne projekty, a tak się składa, że Elbląg takich projektów miał sporo i były one dobrze rozliczone. Umowy są dowodem bardzo dobrej współpracy Elbląga i samorządu województwa.
     - Przypomnę, że w ostatnim czasie nasze miasto otrzymało już w sumie 30 milionów dodatkowych środków. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na wkłady własne do kolejnych inwestycji. Najpoważniejszym wyzwaniem jest budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej, który wraz z drogami ma kosztować 25 milionów złotych – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Zapowiadałem, że samorząd nie będzie brał kolejnych kredytów, zresztą w obecnej sytuacji byłoby to utrudnione. Dodatkowe dofinansowanie z RPO do duży zastrzyk dla budżetu miasta.
     Wśród inwestycji branych pod uwagę nie znajdzie się na pewno rewitalizacja kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Jak stwierdził prezydent Wróblewski, projekt w tej sprawie nie jest jeszcze przygotowany. - Wkrótce ogłoszę konkurs na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Na pewno w tym roku będziemy modernizować basen przy ul. Robotniczej – dodał prezydent.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • To nic nie da
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2016-03-23)
 • a ile dostał Olszczyn?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  RedaktorJabłkalski(2016-03-23)
 • Co za podejście. To kolejne pieniądze ,które pozyskał Wróblewski. Poprzednicy tylko wydawali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 10
  (2016-03-23)
 • To na pewno dobre wiadomości dla Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 4
  (2016-03-23)
 • I poraz kolejny brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 5
  (2016-03-23)
 • gratulacje,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  ell(2016-03-23)
 • Te drobne to tylko na premie dla moczymordy i biurw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 9
  Landrynek(2016-03-23)
 • to urząd elbląga nie ma już miejsca tylko szlajają się po hotelach to teraz sowa w elbklągu urośnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  karol57(2016-03-23)
 • Panie Wróblewski odnośnie EPEC-u czegoś nie rozumiem! Były NIEPRAWIDŁOWOŚCI to musi być KARA! Powinien Pan zerwać kontrakt z prezesem tej spółki i pociągnąć go odpowiedzialności. A w tej sytuacji zamieciono brudy pod dywan i dano temu panu NAGRODĘ, ponieważ jak spokojnie doczeka do końca kontraktu (przypuszczam, że są takie zapisy w tym dokumencie) spółka będzie przez rok płaciła mu jeszcze pensję, a może i jeszcze na odchodne wypłaci mu sutą odprawę! Strasznie śmierdzi ta sprawa i nadaje się do zgłoszenia do prokuratury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 3
  (2016-03-23)
 • To tylko resztki rzucone na elbląski stół z pieniędzy które wcześniej do nas nie dotarły ze stolicy województwa. Pali się koło d. to nagle przypomnieli sobie że Elblag to z punktu widzenia wyborów jest nie mniej ważny od Olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2016-03-23)
 • ciłaja kasiorkę żeby ja utopić wraz z unijnymi w rozbudowanej Modrzewinie, na bank nie przeznacza tych środków na rewiltalizacje tej zapuszczonej dziury, jaka stał sie Elblag, wszystko pójdzie w projekt, zobaczycie, jak raz się im udało tyle zakrecic to teraz licza na to samo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  ;ll;s(2016-03-23)
 • NO to i talony na święta troche spuchną i będą hojniejsze oj będą chwalić prezydenta pracownicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2016-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)