Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

429 tys. euro na lasy

Warmia i Mazury przystępują do międzynarodowego projektu „Bałtyckie Krajobrazy”. W ramach tego projektu będzie realizowany program „Lasy Mazurskie” przy współpracy Samorządu Województwa oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Partnerem wiodącym jest Szwedzka Agencja Leśna. 27 kwietnia o godz. 10 w siedzibie Lasów Państwowych odbędzie się spotkanie z koordynatorem projektu.

- Całkowity budżet projektu wynosi 429 tys. euro, środki pochodzą z programu INTERREG – mówi Jacek Protas. – Cel to realizacja idei lasu modelowego na wybranym obszarze, z rozwiązaniami korzystnymi dla przyrody i ludzi, w naszym przypadku to będzie leśny kompleks promocyjny „Lasy Mazurskie”. Wybrana lokalizacja to Puszcza Piska. Projekt zakłada działanie w czterech obszarach tematycznych - dialog społeczny, Natura 2000, las i woda oraz turystyka.
     - Wszystkie te obszary są dla nas ważne, ale najwięcej kontrowersji dotyczy chyba programu Natura 2000 – mówi Marszałek Jacek Protas. – Zasady, według których zostały wyznaczone obszary Natury 2000, pozostają dla gospodarujących i żyjących na tym terenie niejasne. Rodzi się tu pewien konflikt. Z jednej strony organizacje ekologiczne, stanowiące część społeczeństwa, chciałyby włączenia do Natury jeszcze większej powierzchni, a z drugiej strony społeczeństwo obawia się zahamowania wzrostu gospodarczego. Potrzebna jest dobrze przeprowadzona kampania informacyjna, przybliżająca problemy Natury 2000 i ogólnie podniesienie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Ten program między innymi ma nam w tym pomóc.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Domena .pl
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)