Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

43 miliony na koniec kadencji

Elbląg, 43 miliony na koniec kadencji Jacek Protas i Henryk Słonina podpisują umowy.

Rewitalizacja Wyspy Spichrzów, budowa Ratusza Staromiejskiego i przebudowa skrzyżowania ulic Grota Roweckiego – 12 Lutego – Armii Krajowej. Prawie 43 mln złotych z funduszy unijnych otrzyma Elbląg na te inwestycje. Prezydent Henryk Słonina i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas podpisali wczoraj umowy na dofinansowanie tych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Trzy umowy podpisywane jednego dnia to rekord – podkreśla Henryk Słonina. – Wszystkie te projekty wpisują się w oczekiwania mieszkańców. Dwa z nich mają na celu przede wszystkim ożywienie naszej pięknej starówki. Mowa tu o budowie Ratusza, która jest już na ukończeniu, oraz rewitalizacji Wyspy Spichrzów. Bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy pieniądze na przebudowę skrzyżowania, choć ten projekt by ł na liście rezerwowej. To pierwszy etap przebudowy ul. 12 Lutego i wprowadzenia w nią tramwajów. Myślę, że te środki, które uzyskujemy z Regionalnego Programu Operacyjnego, to duży wkład w rozwój miasta – dodał Prezydent. – Gdyby nie fundusze europejskiej, wiele rzeczy byłoby niemożliwych do zrobienia, z budżetu miasta wystarczyłoby pieniędzy jedynie na drobne modernizacje, drobne remonty naszej infrastruktury. Dzięki tym środkom jest duży postęp, chociaż potrzeb jest bardzo wiele.
     Wczorajsze spotkanie było także okazją do podziękowania Marszalkowi za współpracę: – Panie Marszałku, pozwoliłem sobie przygotować na piśmie takie podziękowanie za czteroletnią współpracę z Panem Marszalkiem. Zawsze mogłem liczyć na wsparcie, zawsze Pan rozumiał problemy miasta i za to serdecznie dziękuję – powiedział Henryk Słonina.
– Dziękuję za to miłe przyjecie i za ciepłe słowa – odpowiedział marszałek Jacek Protas. – Myślę, że pokazaliśmy w naszym regionie, że przede wszystkim jesteśmy samorządowcami, a dopiero potem politykami, bowiem, nie zważając na opcje i polityczne zapatrywania, dla nas po prostu liczy się region, liczy się rozwój Elbląga. Pokazujemy to poprzez kolejne umowy, kolejne dofinansowania i kolejne inwestycje. Cieszę się, że udało nam się dopiąć te trzy umowy, które zaraz podpiszemy, bo różne były ich koleje losu. Jak wszyscy pamiętamy, Ratusza Staromiejskiego najpierw nie było na liście projektów kluczowych, potem zgodziliśmy się z propozycją Pana Prezydenta i wprowadziliśmy ratusz na tę listę, potem były rozbieżności, czy występuje w tym przypadku pomocy publiczna, musieliśmy posłużyć się ekspertyzami. Umowę podpisujemy dopiero teraz, chociaż Pan Prezydent doskonale zdawał sobie sprawę, realizując tę inwestycję, że Go nie pozostawimy bez dofinansowania. Taka była umowa między nami i tę umowę teraz finalizujemy. Ratusz praktycznie stoi, inwestycja jest na ukończeniu. Kolejną kwestią jest rewitalizacja centrum miasta, to również bardzo ważna inwestycja. W ogóle uważam, że oś Rewitalizacja to wspaniały kierunek działań. Są to inwestycje czasem niewielkie, ale w tych mniejszych miejscowościach potrafią zupełnie zmienić charakter miasteczka. Trzecia umowa dotyczy inwestycji drogowej. Tu podjęliśmy decyzję, że wszystkie rezerwy i oszczędności, które zostały po inwestycjach w strefie Kanału Elbląskiego, przekładamy na listy rezerwowe, żeby nie czekać z kontraktowaniem na przyszłoroczne transze pieniędzy, tylko wszędzie tam, gdzie projekt jest po ocenie, można go było zacząć realizować. Dzięki temu znalazły się pieniądze na przebudowę skrzyżowania.
     Jacek Protas także podziękował Prezydentowi: – Panie Prezydencie, jako że to ostatnie dni kadencji 2006-2010, ja również dziękuję za współpracę. Myślę, że wspólnie zrobiliśmy dużo dla Elbląga i regionu. Myślę, że można z satysfakcją powiedzieć, że to, co było można, zrobiliśmy.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Przebudowa 12 lutgo i puszczenie tą ulicą tramwajów to wielki bubel - szkoda na to pieniędzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • Czyli czeka nas przebudowa skrzyżowania Teatralna/ Dąbka/ Nowowiejska/ Królewiecka. Zamknięcie nitki tramwajowej biegnącej od tego skrzyżowania do Robotniczej. Będzie gehenna dla komunikacji samochodowej większa niż przy drobnym remoncie Grota czy Warszawskiej, bo w cuda że znajdzie się wykonawca potrafiący wykonać tą pracę w tempie ekspresowym to nie wierzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • po czynach ich poznamy. Jedni tylko bajki opowiadają w wywiadach inni robią. Ciekawe którzy byli radni krzyczeć teraz będą, że za tymi projektami głosowali? a może dalej będą nas przekonywać, że w mieście nic się nie robi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  69robi(2010-11-17)
 • a na 503 cisza jak makiem zasiał. .. Czy to woj, zapomniało w czyjej gestii jest ta droga??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  69robi(2010-11-17)
 • Mamy tu daunów. To właśnie są oni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • kazdy wie, ze tramwaj na 12lutego to knot. Tam jezdzą prawie wszystkie linie autobusowe, po co jeszcze tramwaj. Buraki z UM, WEŹCIE PRZYKŁAD Z INNYCH MIAST:Gdansk, Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, tam jezdzą tramwaje w centrum, zas autobusy są uzupełnieniem komunikacji, docierają do obrzeźy miast, gdzie bimbaj nie dojedzie. A czy zrezygnowaliscie z likwidacji torowiska w ciągu 'starej'czesci Krolewieckiej?Musi byc objazd. 2 dni temu zepsuł sie bimbaj na pl. Słowiańskim, bez objazdu, bimbaje staneły. Brak w ZKM logistyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek-parażer(2010-11-17)
 • Czy ktoś może potwierdzić przyjażd PALIKOTA do elbląga. .. ktoś coś wie w temacie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • Panu z prawej zdecydowanie dziękujemy ponieważ się wypalił. Natomiast pan z lewej przypomniał sobie o mieście Elblągu oraz, że mieszka w nim duża ilość ludzi. Szkoda, że tak późno wrócił po pamięć bo nasze miast to mądrzy ludzi, którzy chcą mieszkać w ośrodku inwestycji, a nie obietnic. Panie Protas osobiście byłoby mi wstyd prosić o głosy mieszkańców Elbląga. O głosy proszę prosić tam gdzie pan pracuje i się utożsamia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ewa D.(2010-11-17)
 • panie Protas, gdzie nasze 2 szynobusy?Czemu jest tak, ze o co Elbląg się postara, w krótkim czasie jest zabrane mieszkancom i jezdzi w Olsztynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oddaj coś zabrał(2010-11-17)
 • zgadzam się z przedmówcą! dwaj tacy co oszukali wyborców, mimo, że wszystko ich różni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  e-steta(2010-11-17)
 • Tramwaj na 12-lutego jak najbardziej, ale i na Królewieckiej też, obok II LO. To cały klimat elbląskich tramwaji. Stare widokówki, widoczki tego miejsca. Nie wolno tego zniszczyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  E-g(2010-11-17)
 • droga pani ewo d. powtórnie proszę o zmianę stylistyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Ochotka żywa
karma p. falista
Artemia