Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

43 mln zł na odnowę wsi

W czwartek (29 stycznia) o godz. 11 w Centrum Konferencyjnym przy ul. B. Dybowskiego 11 w Olsztynie rozpocznie się konferencja otwierająca działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

- Głównym celem tego programu jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich na terenie naszego kraju, w tym także na Warmii i Mazurach - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Po długim oczekiwaniu wreszcie możemy sięgać po te środki. 2 lutego Samorząd Województwa rozpocznie pierwszy w ramach PROW 2007-2013 nabór projektów dla działania „odnowa i rozwój wsi”. Beneficjenci będą mogli składać projekty do końca marca. Środki przeznaczone są na inwestycje w zakresie m.in. kultywowania tradycji społeczności lokalnej oraz tradycyjnych zawodów, kształtowania obszaru przestrzeni publicznej czy też publicznej infrastruktury związanej z rozwojem funkcji turystycznych, sportowych i społeczno-kulturalnych. W ramach pierwszego naboru beneficjenci działania „odnowa i rozwój wsi” będą mieli do wykorzystania ponad 43 mln zł. Mogą się o nie ubiegać wójtowie, burmistrzowie, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, kościoły oraz lokalne grupy działania z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
     PROW 2007-2013 to nie tylko odnowa i rozwój wsi. Samorząd Województwa będzie realizował także działanie „gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”. Województwo ma na to ponad 37 mln euro. Nowym, ale również interesującym działaniem są podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej. W ramach tego działania beneficjenci będą mogli realizować inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów komunalnych, jak również projekty związane z gospodarką wodno-ściekową. Na to wszystko województwo warmińsko-mazurskie otrzymało 80 mln euro wkładu Unii Europejskiej.
     Uwagę zwraca się również na oś „4 leader”, której działania mają na celu wzmocnienie inicjatywy oddolnej, wymiany najlepszych praktyk i aktywizacji społeczności obszarów wiejskich.
     Samorząd Województwa właśnie kończy nabór projektów w ramach działania leader na wybór lokalnej grupy działania do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2007-2013.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne I-D TOKYO