Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

A mury pną się do góry

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2018-01-04
Aktualizowany 2018-01-15 07:00
Elbląg, A  mury pną się do góry
Tę kamienicę (pierwszą od lewej strony) zrekonstruuje ZUB Mytych

W samym sercu elbląskiej starówki pojawiła się inwestycja, która wzbudziła spore zainteresowanie. Jak się okazuje to nie koniec zabudowy kwartału zlokalizowanego pomiędzy ul. Rybacką, Wodną i Bednarską. Nie kończy się również zabudowa nowoczesnego kompleksu przy skrzyżowaniu al. Odrodzenia z al. Jana Pawła II, czyli Bramy na Modrzewinę. Co dalej z tymi inwestycjami?

Powstaje kolejna perła elbląskiej starówki
     Nowe kamienice, powstałe w kwartale ulic: Rybacka, Wodna i Bednarska, z widokiem na plac katedralny oraz na rzekę, zostały już ukończone. Lokatorzy i najemcy odebrali klucze, zostały już tylko pojedyncze mieszkania.
     Tym samym zakończył się pierwszy etap prac, teraz czas na kolejne.
     - Przy ścieżce kościelnej i to zarówno przy ul. Bednarskiej, jak i ul. Rybackiej, powstaną kamienice w tym m.in. zrekonstruowana perła elbląskiej secesji – opowiada Ryszard Mytych, prezes Zakładu Usług Budowlanych "Mytych".
     Jak podkreśla odtwarzanie przedwojennych budynków wymaga stabilnej sytuacji finansowej, bez niej trudno byłoby się za takie projekty zabierać.
     - Mamy wieloletnie doświadczenie w tego typu inwestycjach. Wykonaliśmy hotel przy ul. Kowalskiej 10, a także kamienicę gotycką przy ul. Studziennej czy lekki pastisz secesji na rogu ul. Stary Rynek oraz ul. Studziennej. We wszystkich tych ukończonych realizacjach coś się dzieje, tętni w nich życie – wylicza Ryszard Mytych i dopowiada: - Kamienica przy ul. Rybackiej 37 to duże wyzwanie. Projekt jest już zaawansowany, wiosną 2018 r. prawdopodobnie rozpoczynamy budowę, a także sprzedaż lokali.
     
     Budynki, które mają gwarancję
     Brama na Modrzewinę, tuż przy skrzyżowaniu al. Odrodzenia przy ul. Jana Pawła II to inwestycja, która ma wiele plusów. Jej głównym atutem jest doskonałe położenie (między centrum handlowym a zielonymi terenami Modrzewiny), bliskość szkół, przedszkoli, przystanków komunikacji miejskiej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że właściwie w kilka minut, omijając korki i centrum, można wyjechać z miasta.
     Właśnie zaczyna się kolejna faza tej inwestycji.
     - Budowa budynku C, który będzie miał 11 kondygnacji, już się rozpoczęła. Wykonaliśmy już parter w stanie surowym – wyjaśnia Ryszard Mytych. - Natomiast w drugim kwartale 2018 r. zacznie się realizacja budynku D, który będzie liczył osiem kondygnacji oraz 24 mieszkania.

  Brama na Modrzewinę to inwestycja, która weszła w kolejną fazę
Brama na Modrzewinę to inwestycja, która weszła w kolejną fazę

Oba obiekty będą utrzymane w tym samym stylu. Co ważne – mniejsza ilość lokali ma znaczenie.
     - W przypadku kryzysu na rynku mieszkaniowym łatwiej skończyć, bez problemów, budynek małorodzinny niż taki, w którym jest 70-80 mieszkań. Inwestor może mieć dobre chęci, bo dziś jest koniunktura, ale co zrobi, gdy się jutro załamie? – mówi Ryszard Mytych. - Dlatego my stawiamy mniejsze budynki, w trosce o bezpieczeństwo kupujących i dajemy gwarancję, że zostaną ukończone w terminie.
     
     W połowie drogi mieszka się dobrze
     - W listopadzie rozpoczęliśmy budowę osiedla mieszkaniowego przy ul. Dworcowej w Nowym Dworze Gdańskim. Po oddaniu drogi S7 będzie ono bardzo dobrze skomunikowane z Trójmiastem oraz z Elblągiem – dodaje Ryszard Mytych.
     Te funkcjonalne, dwu- i trzypokojowe mieszkania, całkowicie nowe, zlokalizowane w centrum miasta, mogą być okazją do nabycia własnego "M" z rynku pierwotnego.
     
     Zainteresowani mogą kontaktować się z Zakładem Usług Budowlanych Mytych pod numerem 55 611 01 85, więcej szczegółów na stronie www.mytych.pl
     
     

----------Art. sponsorowany-----------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl