Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Aby nie stracić koncesji

31 stycznia (sobota) upływa termin złożenia oświadczeń i wniesienia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zainteresowani muszą to jednak uczynić do piątku.

Jak informuje Piotr Rzepczyński, p.o. rzecznika prezydenta Elbląga, 31 stycznia Urząd Miejski nie pracuje. W związku z tym w przypadku opłat będzie decydować data stempla pocztowego. Oświadczenia będą przyjmowane tylko do końca tygodnia. - Brak wniesienia opłaty lub nie złożenie oświadczenia w podanym terminie będzie skutkować wygaśnięciem posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych z mocy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – ostrzega Rzepczyński.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zgodnie z kodeksem postepowania administracyjnego jeżeli temin złatwienia sprawy a w tym przypadku termin płatności przypada na dzień wolny od pracy to termin przesuwa sie automnatycznie na pierwszy dzień roboczy po dniu wolnym. Nie rozumiem dlaczego Urząd wprowadza w błąd interesantów, Terminem płatności zgodnie z k. p. a. jest dzień 2 lutego 2009.Zgodnie z tymi przepisami Urząd Skarbowy przesuwa termin załatwiania spraw przypadający na dzień 31 stycznia na dzień 2 lutego dotyczy to składania PITów 28.Pitów 4R. Przepisy obowiazujące w administracji są dla wszystkich instytucji jednakowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-27)
 • Sobota nie jest dniem wolnym od pracy a zresztą ten termin jest sztywny tak jest skonstruowana ustawa. Nie daje możliwości wnoszenia opłat po terminach wymiewnionych w ustawie. Takie prawo ale trzeba tego bardzo pilnować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alkoholik(2009-01-27)
 • Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy "Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: a) 1 stycznia - Nowy Rok, b) (1) (skreślona), c) pierwszy dzień Wielkiej Nocy, d) drugi dzień Wielkiej Nocy, e) 1 maja - Święto Państwowe, f) (2) 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, g) (3) pierwszy dzień Zielonych Świątek, h) (4) dzień Bożego Ciała, i) (5) 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, j) 1 listopada - Wszystkich Świętych, k) (6) 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, l) (7) 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia, m) (8) 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia, 2) niedziele".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zorientowana(2009-01-27)
 • koncesje won!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  liberał(2009-01-27)
 • Sprzedaż alkoholu powinna być w realu dla klienteli od 18 lat, za sprzedaz nieletnim utrata koncesji / od razu /To sposob na ograniczenie do np tylko 20 punktow w miescie. , czemu w pubach na starowce pija glownie nieletni i nikogo, ani radnych, ani nauczycieli, straz miejaską, czy policję to nie interesuje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-27)
 • Obowiązujący kodeks postępowania administracyjnego w art 57 § 4.wyraźnie podaje że, " Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni" Od 2001 r. obowiązuje 40-godzinny (tj. 5-dniowy) tydzień pracy, przy którym pracodawca musi wyznaczyć dzień wolny od pracy (poza niedzielą), którym zazwyczaj jest sobota. W urzędach ustawowo wolnymi dniami od pracy są: sobota i niedziela zatem zgodnie z art 57§ 4 skoro termin opłaty przypada na dzień 31 stycznia a ten przypada w sobotę termin ten przesuwa się na dzień 2 lutego czyli poniedziałek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-28)
 • Ludzie nauczcie się w końcu! Niema KONCESJI na sprzedaż alkoholu!! Zgodnie z art. 46 ust. o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r 1.Uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: 1) poszukiwania lub rozpoznawania złóż kopalin, wydobywania kopalin ze złóż, bezzbiornikowego magazynowania substancji oraz składowania odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych; 2) wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią i amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym; 3) wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, dystrybucji i obrotu paliwami i energią; 4) ochrony osób i mienia; 5) rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych; 6) przewozów lotniczych. Jak widać ustawa wyraźnie wylicza jaką działalność jest objęta KONCESJĄ. Sprzedaż alkoholu jest działalnością reglamentowaną czyli wymagającą zezwolenia a nie KONCESJI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polic(2009-01-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Wyprawka Szkolna
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe