UWAGA!

Aby nie stracić koncesji

31 stycznia (sobota) upływa termin złożenia oświadczeń i wniesienia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zainteresowani muszą to jednak uczynić do piątku.

Jak informuje Piotr Rzepczyński, p.o. rzecznika prezydenta Elbląga, 31 stycznia Urząd Miejski nie pracuje. W związku z tym w przypadku opłat będzie decydować data stempla pocztowego. Oświadczenia będą przyjmowane tylko do końca tygodnia. - Brak wniesienia opłaty lub nie złożenie oświadczenia w podanym terminie będzie skutkować wygaśnięciem posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych z mocy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – ostrzega Rzepczyński.
oprac. A

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Zgodnie z kodeksem postepowania administracyjnego jeżeli temin złatwienia sprawy a w tym przypadku termin płatności przypada na dzień wolny od pracy to termin przesuwa sie automnatycznie na pierwszy dzień roboczy po dniu wolnym. Nie rozumiem dlaczego Urząd wprowadza w błąd interesantów, Terminem płatności zgodnie z k. p. a. jest dzień 2 lutego 2009.Zgodnie z tymi przepisami Urząd Skarbowy przesuwa termin załatwiania spraw przypadający na dzień 31 stycznia na dzień 2 lutego dotyczy to składania PITów 28.Pitów 4R. Przepisy obowiazujące w administracji są dla wszystkich instytucji jednakowe.
  • Sobota nie jest dniem wolnym od pracy a zresztą ten termin jest sztywny tak jest skonstruowana ustawa. Nie daje możliwości wnoszenia opłat po terminach wymiewnionych w ustawie. Takie prawo ale trzeba tego bardzo pilnować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Alkoholik(2009-01-27)
  • Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy "Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: a) 1 stycznia - Nowy Rok, b) (1) (skreślona), c) pierwszy dzień Wielkiej Nocy, d) drugi dzień Wielkiej Nocy, e) 1 maja - Święto Państwowe, f) (2) 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, g) (3) pierwszy dzień Zielonych Świątek, h) (4) dzień Bożego Ciała, i) (5) 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, j) 1 listopada - Wszystkich Świętych, k) (6) 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, l) (7) 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia, m) (8) 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia, 2) niedziele".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zorientowana(2009-01-27)
  • koncesje won!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    liberał(2009-01-27)
  • Sprzedaż alkoholu powinna być w realu dla klienteli od 18 lat, za sprzedaz nieletnim utrata koncesji / od razu /To sposob na ograniczenie do np tylko 20 punktow w miescie. , czemu w pubach na starowce pija glownie nieletni i nikogo, ani radnych, ani nauczycieli, straz miejaską, czy policję to nie interesuje ?
  • Obowiązujący kodeks postępowania administracyjnego w art 57 § 4.wyraźnie podaje że, " Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni" Od 2001 r. obowiązuje 40-godzinny (tj. 5-dniowy) tydzień pracy, przy którym pracodawca musi wyznaczyć dzień wolny od pracy (poza niedzielą), którym zazwyczaj jest sobota. W urzędach ustawowo wolnymi dniami od pracy są: sobota i niedziela zatem zgodnie z art 57§ 4 skoro termin opłaty przypada na dzień 31 stycznia a ten przypada w sobotę termin ten przesuwa się na dzień 2 lutego czyli poniedziałek.
  • Ludzie nauczcie się w końcu! Niema KONCESJI na sprzedaż alkoholu!! Zgodnie z art. 46 ust. o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r 1.Uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie: 1) poszukiwania lub rozpoznawania złóż kopalin, wydobywania kopalin ze złóż, bezzbiornikowego magazynowania substancji oraz składowania odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych; 2) wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią i amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym; 3) wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, dystrybucji i obrotu paliwami i energią; 4) ochrony osób i mienia; 5) rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych; 6) przewozów lotniczych. Jak widać ustawa wyraźnie wylicza jaką działalność jest objęta KONCESJĄ. Sprzedaż alkoholu jest działalnością reglamentowaną czyli wymagającą zezwolenia a nie KONCESJI.
Reklama