Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alternatywne biuro pracy

Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka otrzymało zgodę Krajowego Urzędu Pracy na stworzenie biura pośrednictwa pracy - m.in. z ofertami pracy w domu.

Pomysł na biuro zaczerpnięty został z Anglii, gdzie "homenet" funkcjonuje od lat.
     - Jest to forma dorabiania w trudnej materialnej i życiowej sytuacji np. gdy nie ma możliwości wychodzenia z domu - wyjaśnia Barbara Bąkowska, prezes stowarzyszenia Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka. - Z szukaniu dorywczej pracy w domu, w kojarzeniu zleceniodawców z tymi, którzy taką pracę wykonują, pomagają biura podobne do tego, które chcemy stworzyć.
     - W Polsce pragniemy, by był to sposób na poprawę sytuacji ekonomicznej osób, które chcą pracować, ale nie mogą znaleźć stałej pracy lub chcą podreperować budżet - dodaje Barbara Bąkowska.
     Pracą dorywczą może być haftowanie, składanie długopisów, ale i inne zajęcia.
     - Sądzimy, że znajdziemy pracodawców, którym będzie zależało na szybkim wykonaniu pracy, ale nie będą potrzebowali do tego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę - mówi szefowa stowarzyszenia.
     Pracownicy biura będą dbali o to, by oferty, jakie przekazują poszukującym zajęcia, pochodziły z poważnych firm; przygotują także daną osobę do "domowej pracy".
     Biuro, wspólnie z Fundacją Batorego, zamierza także walczyć o prawa pracujących w domu.
     - W Anglii osoby, które korzystają z opieki społecznej czy pobierają zasiłek dla bezrobotnych, mogą rocznie, bez podatku i utraty zasiłków, zarobić do 5600 funtów, i - co więcej - za aktywność dostają wyższy zasiłek - mówi Barabara Bąkowska. - W Polsce wciąż brakuje motywacyjnego systemu opieki nad bezrobotnymi.
     Pierwszych interesantów pasłęckie biuro zamierza przyjąć jesienią po dopracowaniu procedur postępowania z zainteresowanymi stronami. Wraz z podobnymi biurami w Puławach i Knurowie tworzona będzie "sieć biur pośrednictwa pracy z naciskiem na pracę w domu".
     - Sytuacja w kraju jest tak trudna, że trzeba rozszerzenia działań urzędów pracy - dodaje szefowa CREP.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Podoba mi się. Inicjatywa bardzo cenna. Może warto zająć się szerzej pośrednictwem pracy i zastąpić Urzędy Pracy, które najczęściej zajmują się statystyką i wypłacaniem zasiłków, a oferty pracy występują u nich śladowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jot(2002-02-11)
 • Domniemuję, ze Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu otrzymał zgodę Krajowego Urzędu Pracy na stworzenie biura pośrednictwa pracy - m.in. z ofertami pracy w domu. Czy ma wyłącznie zgodę na oferowanie pracy w pracy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-02-12)
 • PUPa w Elblągu ma również prawo do oferowania pracy w domu. Stosunek elbląskiego PUPy do miejsca pracy jest liberalny. Ważnym jest aby ktoś chciał dać (pracodawca) i ktoś chciał wziąć (pracobiorca). PUPa tylko pośredniczy. Tel: 010++55/233 66 61
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zadra(2002-02-12)
 • Pani Basiu . Nie widzę powodów aby bez potrzeby mnożyc byty.Przecież pracy w Pasłęku(i nie tylko) nie ma i nie będzie.No ale chodzi chyba o reklamę (to niestety rozumiem)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sąsiad(2002-02-12)
 • Pozwolenie na prowadzenie pośrednictwa pracy nie dotyczy prac krótkoterminowych czy wykonywanych w domu. Urzędy pracy nie potrzebują pozwolenia na pośrednictwo pracy.Z urzędami pracy w Pasłęku i Elblągu współpracuje się nam bardzo dobrze i bardzo nam pomagają. Problem z serii co robią Urzędy Pracy , na co im pozwalają fundusze, a czego oczekują ludzie, to jest zupełnie inny rozdział, z tego co wiem to starają się jak mogą, oczyiście zdarzają się wyjątki, ale to zawsze zależy tylko od ludzi. Problem możliwości podejmowania pracy dorywczej nie jest do końca w Polsce unormowany i tym zajmuje się program sieci biur, potrzeba zmian legislacyjnych, aby powstał system motywacji do podejmowania pracy i często słyszę to niemożliwe do zrobienia, ale my ten program po malutku wdrażamy. Czy zrobił Pan kiedyś coś bezinteresownie dla drugiego człowieka Panie "sąsiad"? mi nigdy nie przychodzi do głowy, że ktoś coś robi dla reklamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Barbara Bąkowska(2002-02-12)
 • NIE, nie moi mili nie trzeba poszerzać oferty, czy zakresu działania Urzędów Pracy - je po prostu trzeba zamknąć. Przez parę ostatnich lat zajmowałem się rekrutacją ludzi i moje kontakty z tymi urzędami (tak to chyba jest właściwe słowo, – bo urząd może funkcjonować sam dla siebie – Pan Parkinson się kłania uniżenie) zaowocowały niezbyt wybrednym osądem tych, że instytucji. To należy zakończyć i oszczędzić wstydu i pieniędzy osobom i gremiom reprezentującym tego rodzaju usługi. Skuteczność tej firmy można ocenić zaistnieniem zrealizowanych zamówień na konkretnych pracowników i skutecznością działania w dziedzinie znajdywania miejsc pracy bezrobotnym. Czy ktoś pokusił sie o taką statystykę - sądzę, że nie, a byłaby to na pewno ciekawa lektura
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-02-12)
 • Oby nie bylo tak, ze wraz z poparciem inicjatywy pani Basia dostanie dotacje - czy to z rzadu czy fundacji - po czy kupi sobie mercedesa do szybkiego kontaktu z bezrobotnymi, komorke sluzbowa i zacznie wyprawiac bankiety "w celu pozyskania sponsorow".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-13)
 • Urzedy, foramlne i alternatywne, sa odzwierciedlenim naszego systemu polityczno-administracyjno-budzetowego ...i moze maja jakis mglisty zwiazek z rynkiem i gospodarka lokalna. Urzedy robia to z czego sa dochody dla urzednikow. Jesli chcemy zmienic nasze formy dzialanosci (rynkowej ?), to najpierw trzeba zmienic ten system polityczno-administracyjno-budzetowy. Najlepiej, zeby panstwo przestalo szukac pracy dla ludzi, bo to ich tylko rozpaskudza i zacheca do czakania az ktos im da "oferte". A w miedzyczasie, w kraju brod, balagan i bieda az piszczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fm(2002-02-13)
 • Co spowodowało, że pani Barbara Bąkowska zabrała głos? Pomieszanie z poplątaniem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jan z Kan(2002-02-13)
 • fm: chyba nie spotkales sie z sytuacja bezrobocia bezposrednio. Tak sie bowiem sklada, ze urzedy juz od paru ladnych lat nie szukaja ludziom pracy. PUP istnieje by rejestrowac bezrobotnych - jest urzedem statystycznym po prostu. Ja nie znam nikogo kto by dostal od nich telefon czy info, ze maja dla niego prace, niech przyjdzie. NIKOGO! Wliczajac ludzi z wyzszym wyksztalceniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-14)
 • Jedyny list jaki dostałam z PUP, to zawiadomienie, że wyrzucono mnie z kartoteki poszukujących pracy, bo nie stawiłam się w określonym terminie. To byl drogi - polecony list... Wiele osób ma podobne doświadczenie, bo pracy i tak szuka się na własną rękę. Ta pasłęcka alternatywa jest niegłupia, bo w sytuacji rencistów, którzy nie mają szans na otwartym rynku pracy, praca w domu, choćby dorywcza byłaby bardzo ważna, a to rzeczywiście jest u nas nieprzetarty szlak. W tej chwili sytuacja na rynku pracy jest oczywiście bardzo ciężka i dlatego każda pomoc jest ważna. A o szastanie pieniędzmi, mercedesy raczej bym się nie martwiła, bo Batory im za bardzo nie nasypie, a samorząd tym bardziej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  esia(2002-02-14)
 • Zgadzam się z opinią, że PUP-y to tylko "urządy statystyczne". Od pewnego czasu jestem osoba bezrobotną i nie zauważyłem żeby PUP-y podejmowały jakieś kompleksowe działania mające na celu redukcję bezrobocia. Co prawda co jakiś czas organizują róznego rodzaju kursy tylko... Ciekawy jestem czy ktoś z Państwa otrzymał prace po ukończeniu takiego kursu? Czy PUP-y pokusiły się o analizę rynku pracy czy też organizują kursy dla bezrobotnych na podstawie "danych z kosmosu"? "A ile to państwowych pieniążków idzie na taką aktywizację bezrobotnych" Nie jest jednak tak źle. Nieprzyjemne panie z PUP-ów mają pracę, prowadzący kursy też... a głupiemu radość. Miejmy nadzieję, że chociaż ta cenna inicjatywa "praca w domu" przyniesie jakiś skutek. Jednym słowem jestem za!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  naiwny mgr(2002-02-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)