UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą lepsze warunki do targowania

 
Elbląg, Dziś prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę, remont targowiska ruszy niebawem
Dziś prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę, remont targowiska ruszy niebawem (fot. Anna Dembińska)

Nareszcie - mogą powiedzieć sprzedający i kupujący na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka. Dziś (9 kwietnia) prezydent Elbląga podpisał umowę z wykonawcą i już nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć z długo oczekiwaną modernizacją. Remont potrwa do listopada i będzie kosztował 3 miliony złotych.

- Chcemy ucywilizować targowisko zarówno dla sprzedających, jak i kupujących - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji, czyli z konsorcjum firm: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz i Kolex.
       Na wyremontowanym targowisku ma powstać 12 nowych pawilonów handlowych (stare zostaną zburzone) i nowe wiaty, odnowione zostaną miejsca do prowadzenia handlu. Zmodernizowane zostaną także drogi i chodniki oraz wyposażenie placu targowego. Modernizacja ma zakończyć się do 30 listopada tego roku.
       - Ze swojej strony deklaruję, że będziemy się starali zrobić ten remont tak, aby być jak najmniej uciążliwym dla gospodarzy tej części targowiska – zadeklarował Mirosław Markiewicz reprezentujący jednego z wykonawców inwestycji.
       Co ważne, remont nie będzie wiązał się z zamknięciem miejskiego targowiska. Oczywiście, kiedy będą się toczyć prace remontowe na części targowiska, ten fragment zostanie wyłączony. Na pozostałej części handel będzie mógł odbywać się bez większych przeszkód.
       - Wszystkie sprawy formalne są już za nami. Załatwiliśmy sprawy wypowiedzeń dotychczasowych najemców budynków, zreorganizowaliśmy sposób sprzedaży, modernizacja odbędzie się w wydzielonej części, w pozostałych fragmentach w dni targowe targowisko będzie funkcjonowało jak do tej pory – mówiła Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Inwestycja będzie kosztowała 3 mln zł, z czego milion udało się pozyskać z funduszy unijnych. I to z jednej strony jest dobra informacja, a z drugiej była to maksymalna kwota dotacji, jaką można było wykorzystać przy tego typu inwestycji. Jak zapowiedział prezydent Wróblewski, kolejne etapy modernizacji targowiska będą musiały być sfinansowane z budżetu miejskiego. Jednym z kolejnych będzie budowa miejsc parkingowych przy targowisku. Część z nich powstanie w miejscu postoju taksówek, który zostanie przeniesiony w inne miejsce. Kiedy i za ile powstanie – tego jeszcze nie wiadomo.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama