Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Bez sanitariatów i na czarno

Elbląg, Bez sanitariatów i na czarno Na budowie hipermarketu stwierdzono naruszenie zasad BHP

Prace przy budowie hipermarketu idą bardzo szybko. Jak dowodzą kontrole inspekcji pracy, warunki pracy budowlańców często pozostawiają wiele do życzenia.

Elbląski oddział Państwowej Inspekcji Pracy zwrócił się do swojego odpowiednika w Krakowie, by ten przeprowadził szczegółową kontrolę w jednej z tamtejszych firm. Firma nazywa się "Daga" i swoją siedzibę ma w Krakowie.
     Ta firma, jako jedna z wielu, wykonywała w Elblągu prace przy budowie hipermarketu. Wcześniej do elbląskiej inspekcji zgłosiło się dwóch elblążan zatrudnianych tam na czarno, bez umowy o pracę. Powiedzieli, że w listopadzie i grudniu firma nie wypłaciła im wynagrodzenia.
     Eugeniusz Dąbrowski, szef elbląskiego oddziału inspekcji PIP, napisał, że kontroli nie udało się przeprowadzić na miejscu - w Elblągu, ponieważ firma przy budowie hipermarketu pracowała bardzo krótko i była podwykonawcą podwykonawcy. Jej właściciel natomiast wyjechał.
     PIP przeprowadzała jednak kontrole w firmach prowadzących prace przy budowie hipermarketu. Okazuje się, że warunki pracy często pozostawiają wiele do życzenia.
     Skontrolowano warunki pracy pracowników zatrudnianych przez "Budimex" z Poznania, "PBO Przemysówka 03" z Elbląga, "Mostostal" z Krakowa, "Arkom" ze Słupska, "AB Architektura" z Poznania i "U-BUD" z Czerniewa. Z kontroli wynika, że na terenie budowy nie zapewniono pracownikom właściwego zaplecza higieniczno-sanitarnego, a roboty były wykonywane z rażącym naruszeniem przepisów BHP. Prace na wysokości wykonywano na niestabilnych rusztowaniach, brakowało barier ochronnych. Pracownikom nie zapewniano posiłków.
     Inspektorzy PIP ukarali 6 osób mandatami i nakazali usunięcie nieprawidłowości. Kontrole mają zostać powtórzone.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie czepiajcie się! Robota idzie tak szybko, że kibelki fruwają z miejsca na miejsce i robotnik nie może zoiętować się gdzie aktualnie się znajdują! W Japonii mocz oddaje się honorowo do słoików na stanowiskach pracy... u nas też, tylko, że bez słoików! (Robotniku! Dlaczego jezdzicie pustą taczką? Bo robota tak prędko idzie, panie kierownku, że niemam czasu załadować!)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-01-17)
 • Ale tępo! Już w maju przewiduje się kapitalny remont obiektu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zadra(2002-01-17)
 • Zadra w jakim maju??? W kwietniu kurde!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Adam(2002-01-17)
 • To mamy PIP w Elblągu i nawet pracuje? Już myślałem, że go nie ma, bo to co wyrabiają prywaciarze z ludźmi w swoich tzw. firmach przekracza granice przyzwoitości. Oczywiście formalnie wszystko jest w porządku, bo ludzie w dużej większości boją się stracić pracę i nie zgłaszają problemów do PIP-u. Uważam, że PIP zdając sobie z tego sprawę powinien wykazać się większą inicjatywą i szukać sposobu na wykrywanie tych nieprawidłowości. Ale po co się wychylać i komplikować sobie życie, przecież można udawać, że wszystko jest w porządku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pracownik(2002-01-18)
 • dajcie sobie z tym wszystkim spokoj robotra idzie w zakakujacym tempie i niech tak zostanie to bedzie pierwszy tak duzy hipermarket w elblagu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-01-19)
 • A miało być tak fajnie... Przy budowie marketu miały być zatrudnione tylko elbląskie firmy,a nie z Poznania i Krakowa.No i nie wiem czy taki supermarket to taka wielka radość dla mieszkańców.Może chodzi o jakiś "prestiż",że w miasteczku nie ma jeszcze dużego sklepu.Niech jest,dla mnie to obojętne.Ja kupuje w swoich ulubionych sklepach i tak pozostanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  janusz(2002-01-19)
 • To anonimowego: Niestety nie można sobie dać z tym spokoju, powinni się czepiać do wszystkiego i kontrolować ten sklep często po otwarciu. Prawa pracownika nie mogą być łamane. No chyba, że pracuje na czarno, a to już inna bajka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marek Marecki(2002-01-19)
 • Do anonimowego: Niestety nie można sobie dać z tym spokoju, powinni się czepiać do wszystkiego i kontrolować ten sklep często po otwarciu. Prawa pracownika nie mogą być łamane. No chyba, że pracuje na czarno, a to już inna bajka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marek Marecki(2002-01-19)
 • ciekawe kiedy powstana zwiazki zawodowe w hipermarkecie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zwiazkowiec(2002-01-20)
 • związkowiecTy masz łep. Kupcy zamiast walczyć z supermarketem powinni sie tam zatrudnic i założyć związek zawodowy (moze być solidarność kupiecka ) i jak nic za rok sklep padnie i będzie można w nim zrobic sztuczne lodowisko .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bodo(2002-01-21)
 • DO REDAKCJI: Artykuł jest już zamieszczony od kilku dni, a błędu nadal nie zauważyliście;) Pierwsze słowo tekstu "pace".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czepialski(2002-01-23)
 • DO READAKCJI: Widzę, że moja pilna interwencja nagle wszystko zmieniła:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czepialski(2002-01-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapety ze sportami
Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety z motoryzacją