Poniedziałek 18-03-2019, imieniny Cyryla, Narcyza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpodstawna uchwała sejmiku

Wojewoda Marian Podziewski stwierdził nieważność uchwały sejmiku wojewódzkiego z 3 marca 2009 r. w sprawie rozpatrzenia „Informacji na temat bezpieczeństwa publicznego w województwie warmińsko-mazurskim w roku 2008”.

Zostały rozpatrzone informacje przedłożone przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Olsztynie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Mazurską Służbę Ratowniczą, Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Państwową Straż Rybacką. Natomiast stosownie do artykułu 35 regulaminu – sejmik rozpatruje informacje przedstawione tylko przez te podmioty, które są zobowiązane do ich przedłożenia.
     Z ustaw, które regulują działalność policji, straży leśnej, straży rybackiej, straży pożarnej nie wynika, aby te podmioty były obowiązane do składania samorządowi województwa informacji o swojej działalności i stanie bezpieczeństwa w województwie. Także ustawa o samorządzie województwa nie przyznaje organom samorządu województwa uprawnień do żądania przedłożenia przez działające w województwie służby i straże informacji na temat bezpieczeństwa publicznego.
     Z ustaw, a w szczególności z ustawy z 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie wynika natomiast, że kompetencje w zakresie uzyskiwania informacji w zakresie bezpieczeństwa publicznego przysługują wojewodzie, który jako przedstawiciel Rady Ministrów w województwie ma obowiązek zapewnienia współdziałania wszystkich organów administracji rządowej i samorządowej działających w województwie w zakresie zapobieganiu zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia, a także zagrożeniom środowiska, bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego oraz zapobiegania klęskom żywiołowym i innym nadzwyczajnym zagrożeniom.
     W związku z tym Uchwała Sejmiku została podjęta bez podstawy prawnej i wojewoda stwierdził jej nieważność. Od rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Olsztynie w terminie 30 dni.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wykonawstwo i remonty
Promocja RATY 0%
Fronty mdf frezowane kolor mat
AMK Meble łazienkowe 5