Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dary lasu Dary lasu

Bezrobocie znów wzrosło

W czerwcu wzrosła liczba bezrobotnych i poszukujących pracy wyniosła 21 tysięcy 799 osób - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. W stosunku do maja, jest to o ponad pół tysiąca osób więcej.

W urzędzie zarejestrowali się teraz jako bezrobotni absolwenci szkół średnich i zawodowych, którym nie udało się znaleźć pracy, rachmistrzowie, którzy zakończyli już spis powszechny oraz żołnierze po służbie wojskowej. Pracodawcy zgłosili do urzędu m.in 38 ofert pracy stałej i 79 ofert prac interwencyjnych. Najwięcej jednak jest propozycji dotyczących praktyk absolwenckich - aż 113. Pracodawcy zgadzają się na taką formę zatrudnienia, ponieważ nie ponoszą żadnych kosztów z tym związanych. Pracodawcy najczęściej szukają kucharzy, sprzedawców, referentów i szwaczy.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • co robi to nasze SLD to ma być lewicowa partia ? czas w końcu na nową partię lewicową która bez oszołomstwa typu Samoobrona zadba o podstawy egzystencji człowieka czyli pracę , socjal , mieszkanie Wy w SLD tylko wciąż pokazujecie problemy jak ich duzo , jak one ciężkie a nic z programu ich naprawy - dajcie ludziom pracę i socjal a skoczą za wami w ogień - bo jeżeli w nadchodzących wyborach samorządowych osiągniecie 5 mandatów to możecie uważać że będzie to wasz wielki sukces . Jak w tych wyborach wystartuje nowa lewicowa partia to ją w 100% poprę bo wam i prawicy ufać już nie można i nie wolno - czas na zmiany - gorzej nie będzie a nie chcę żeby z wami zostało tak samo !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-07-09)
 • Ale brednie, miał być kapitalizm to jest. O to przecież walczyła Solidarność a teraz się zachciewa socjalizmu. Albo rybka albo akwarium ... Ludzie czego wy chcecie, jaki socjal, kto i z czego ma go płacić! Do roboty! Ludzie do roboty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca bombowca(2002-07-09)
 • Mój przedmówca ma rację ale nie można pozostawiać ludzi w ubustwie. Myślę, że bezrobocie pogłębi się wraz z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej, gdyż nasz kraj będzie realizował konsumpcję, a nie produkcję towarów i usług dlatego jedynym lekarstwem na bezrobocie jest kształcenie się w wyższych uczelniach i poszukiewanie pracy w partiach politycznych które będą dostarczć dochód dla ich członków, a przecież dochody polityków za ich bezowocną pracę są znaczne. Oczywiście, płace polityków spadną bo będzie ich coraz więcej ale zapewni to byt społeczeństwu polskiemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  C:/(2002-07-09)
 • te kierowca-bombowca wszyscy w domu zdrowi? nie ma państwa na świecie w którym nie byłoby biednych i bogatych i to właśnie tym biednym , bez których nie istnieliby bogaci , trzeba zapewnić minimum socjalne aby mogli dobrze pracować na właśnie bogatego-rozumiesz ? śwait nie składa się z samych liberałów a domeną bogatych jest to że chcą jak najmocniej wydoić biednego - biedny natomiast ma prawo płacąc podatki i inne obciążenia domagać się minimum socjalnego - a zapewniam Cię że kasa się na to spokojnie by znalazła bo jest ona w tej chwili tylko jest wydawana na różnego rodzaju "szklane domy" są na świcie demokracje które potrafią najuboższym bez szkody dla państwa zapewnić minimum socjalne np. Finlandia i Niemcy i proszę nie wypowiadaj się na tematy które dla twojego uproszczonego rozumku są za skomplikowane bo rządy lewicowej partii nie oznaczają wcale powrotów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-07-09)
 • kierowco kretynie ja mam pracę ale otaczają mnie ludzie biedni i płacąc dzis podatki płacę na tych biednych - nawet w kapitaliźmie -- a SS chciała demokracji a to ogień i woda chyba lekko ci się popieprzyło to rząd źle sprawuje swoje rządy .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PaPa(2002-07-09)
 • Głównym problemem jesteśmy sami dla siebie. Bo jak można prowadzić konwersację nawet na łamach portelu kiedy większość używa inwektyw w stylu: "kierowco kretynie" albo "lekko Ci się popieprzyło". Nie jest to tylko problem tzw. "szarych obywaletli" Przez niesnaski, nieporozumienia i wygórowane ambicje ludzi nie posiadający odpowiedniej wiedzy i kompetencji mamy dzisiaj sytuację jaką każdy widzi. Zmiay też się nie zapowiadają bo większość obywateli jak "wyborca" biernie czeka na nową opcję lewicową. Przykład Niemiec i Finlandii jest dobry lecz nijak nie przedkłada się na polską rzeczywistość. Zresztą systemy zachodnio-uropejskie widzą zbliżające się niebezpieczeństwo niewydolności tych systemów spowodowane starzeniem się społeczeństw. I tu pojawia się zielone światełko dla nas młodych Polaków. Będziemy pracować na obce narody, a kto bedzie pracował na nas?, skoro większość bezrobotnych w Polsce to ludzie młodzi, którzy masowo po wstąpieniu Polski do UE wyjadą do Danii, Holandii, Szwecji, gdzie będą mogli pracować legalnie od zaraz(od daty wstąpienia do UE). Świadczy to tylko o krótkowzroczności wszystkich elit politycznych albo o świadomym ukrywaniu faktów. A wszystko jest wynikiem zacofania cywilizacyjnego nas Polaków choćby przez sam styl prowadzonych dyskusji i rozwiązywania problemów będących naszą racją stanu. Przykładów jest wiele. Wystarczy otworzyć podręcznik historii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mennon(2002-07-09)
 • Mennon - to nie jest kwestia zacofania cywilizacyjnego, a kultury osobistej albo raczej jej braku , ale najczesciej glupota maluczkich i zawistnych czlowieczkow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bb(2002-07-10)
 • wzroslo , wzroslo i jeszcze wzrosnie poczekajcie kilka dni jak stocznia padnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja(2002-07-10)
 • Pan C:/ min. napisał: „ i poszukiewanie pracy w partiach politycznych które będą dostarczć dochód dla ich członków, a przecież dochody polityków za ich bezowocną pracę są znaczne.” Co za cynizm... i za razem paranoiczna prawda! To partie maja gdzieś... ojczyznę i naród w niej zamieszkujący. To partie wymyśliły hasło,- „moja ojczyzna, to również ojczyzna moich kolesiów”! A gdy jeszcze ma się władzę, to każdą zagrabioną złotówkę można wywieźć z kraju. Może mało ci afer? To czytaj właściwa prasę i się dowiesz jak kolesie, z partyjnego nadania oczywiście, wyprowadzają z kraju rodzimy kapitał? Dowiesz się też ile afer czeka na rozstrzygnięcie, z cicha nadzieja kolesiów sprawców, że kolesie u władzy załatwią to w sposób ostateczny, iż ulegną w końcu tak tęsknie oczekiwanej prokluzji. Nie domyślasz się, dlaczego tak nagle społeczeństwo zbiedniało? ( 10 lat to przypadek nagły dla tego zjawiska) Bogate społeczeństwo, to silne państwo, i vice versa! A komu tu zależy na bogatym społeczeństwie??? To straszne, że tak jak Pan „wyborca” może myśleć wielu? Komunizm rodzi się z nędzy i głodu. Już rodziły się pomysły o nacjonalizacji stoczni szczecińskiej, ( bo „Zarząd” miał chrapkę pracy na własny rachunek). Już jest pomysł o sieci państwowych szpitali. Jestem przekonany, że głodni stoczniowcy poparli by ten pomysł. I co dalej.....? Polska młodzież nie utożsamia się z ojczyzną,- tylko 3%, a w niemczech 20%,- i nie dziwota? Tam moja ojczyzna, gdzie chleb! Grozi nam duża emigracja zarobkowa po wejściu do UE. Zostaniemy państwem rencistów i emerytów. Tylko kto te świadczenia będzie płacił?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-07-11)
 • Panie "oset" brał Pan coś ? z każdej strony potepia Pan moje wypowiedzi a własne kieruje w stronę socjalu to troszkę pop... proszę jednoczśnie zauważyć że największe afery finansowe ostatnich latach mają miejsce w krajach o stabilnej demokracji np. Niemcy-Kohl ; USA-Euron dodatkowo np.w USA jest miejsza wolność obywateli od kilku lat niż była u nas za komuny i proszę mi wierzyć byłem tam 2 lata , bo czym jest demokracja gdy burmistrz miasta wprowadza godzinę policyjną ? Popada Pan w sobie tylko znane skrajności twierdząć uparcie , bo tatuś dostał pałą , że komuna jest bee a reszta jest ok. Proszę otworzyć oczy , zgadzam się jednocześnie że Polskę się okrada ale robi to kilku panów B. na wyraźne zlecenie UE - Polska ma być konsumentem a nie producentem i z tym przekleństwem trzeba walczyć !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-07-12)
 • Chyba zostane politykiem - czy ktos moze powiedzieć mi gdzie obecnie w Elblągu mogę zapisać się na kurs na polityka, gdyż planuje zmianę pracy, a to dobra praca a ja nie jestem wymagający bo ja zadowole się pensją tylko 2,5 tys. zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-12)
 • idz do samoobrony oni potrzebują zdesperowanych oszołomów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PaPa(2002-07-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES