Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biznes na „zielonej trawce”. Weź udział w Akademii Golfa i Biznesu

 
Elbląg, Biznes na „zielonej trawce”. Weź udział w Akademii Golfa i Biznesu
fot. nadesłana

Na ostatnie śniadanie biznesowe organizowane przez Elbląską Izbę Gospodarczą zgłosiło się ponad 90 osób i niestety zabrakło miejsc dla wszystkich zainteresowanych. Fakt ten skłania do refleksji, skąd taki sukces naszych spotkań.

Przypomniało mi to rozmowę z nowym członkiem Elbląskiej Izby Gospodarczej, który zapytany wprost: po co chce być członkiem izby odpowiedział szczerze – chcę poznać nowych ludzi, nawiązywać nowe relacje, uczyć się od innych, wymieniać doświadczeniami.
     Gdy przeprowadzaliśmy ankiety wśród uczestników naszych spotkań biznesowych, rzeczywiście możliwość poznawania nowych osób i nawiązywania relacji była wysoko oceniana.
     Już wiele lat temu Abraham Malsow prezentując słynną piramidę potrzeb wspomniał o potrzebie przynależności jako jednej z podstawowych potrzeb każdego człowieka. W dzisiejszych czasach szybkie tempo życia powoduje, że poznawanie nowych ludzi – poza kręgami naszego codziennego życia zawodowego - jest bardzo utrudnione.
     Gdy prowadzimy działalność gospodarczą, liczba wartościowych relacji może być swojego rodzaju motorem, ale również i miarą naszego sukcesu.
     Stąd bierze się obecnie popularność pojęcia Networking. Jest to idea, za którą stoi budowanie sieci relacji międzyludzkich oraz ich skuteczne wykorzystywanie dla promowania swoich idei, biznesu. Sama idea jednak jest anglojęzyczna i dla wielu jest niejasna. Pojawia się pytanie - jak ją wdrożyć w życie?

 


     Przy okazji organizowania 6 czerwca kolejnego spotkania - Akademii Golfa i Biznesu - warto przekazać kilka praktycznych porad dla tych, którzy bywają czy planują bywać na takich spotkaniach:
     1. Postaw sobie cel, że chcesz nawiązać nowe znajomości (im bardziej konkretnie go postawisz, tym większa będzie motywacja i szansa na realizację);
     2. Weź zapas wizytówek i aktywnie wymieniaj się nimi;
     3. Pokonaj nieśmiałość – podejdź do ludzi, których jeszcze nie znasz i przedstaw się, zagadaj... oni tak naprawdę przyszli tu w tym samym celu, co Ty;
     4. Poproś znajomego/organizatora, aby przedstawił Ciebie kilku osobom;
     5. Stare znajomości warto pielęgnować – ale przy innych okazjach. Weź znajomego ze sobą i razem zdobywajcie nowe znajomości. Doskonale się sprawdza zasada opowiadania o drugiej osobie. Niech Twój znajomy Ciebie przedstawi, a Ty przedstaw jego;
     6. Uśmiechaj się – szeroko i szczerze. W ten sposób zachęcisz innych, aby sami podchodzili do Ciebie;
     7. Każdy inny sposób, który jest Ci bliski – wdrażany świadomie.
     Chęć nawiązywania nowych relacji wynika zarówno z racjonalnego podejścia do prowadzonego biznesu, jak i z fundamentalnej potrzeby przynależności i jest narzędziem do jej spełnienia. Czas „samotnego wilka”, który po ocaleniu wioski od zagłady odjeżdża w chwale w blasku zachodzącego słońca chyba nigdy nie był racjonalny, a na pewno nie jest w dzisiejszych czasach, kiedy sukces buduje się wspólnie z innymi.
     
     Jeżeli prowadzisz biznes i chcesz poznawać nowych ludzi, to zachęcam do praktycznych ćwiczeń, najbliższa szansa już w dniu 6 czerwca na polu golfowym pod Pasłękiem. Zapisy tutaj.
     

---art. sponsorowany---
     
Krzysztof Ciuła, Elbląska Izba Gospodarcza O.RIGP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem