Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budują wiadukt, przebudują też skrzyżowanie

 
Elbląg, Budują wiadukt, przebudują też skrzyżowanie Al. Grunwaldzką na wysokości dworca PKS czeka przebudowa (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

1,4 miliona złotych będzie kosztować przebudowa skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. Grunwaldzką. Inwestycja jest niezbędna, by ruch w okolicach powstającego wiaduktu na Zatorze odbywał się płynnie. Skrzyżowanie przebuduje ta sama firma, która buduje wiadukt.

Wykonawcę przebudowy skrzyżowania ul. Mickiewicza i al. Grunwaldzkiej urzędnicy wybrali za drugim razem. Pierwszy przetarg został unieważniony po oferty trzech firm były wyższe niż szacowali urzędnicy. W drugim przetargu wystartowała już tylko jedna firma MTM (wykonawca wiaduktu na Zatorze), który zaoferował cenę o 400 tysięcy złotych wyższą niż szacunkowa wartość zamówienia. Mimo to komisja przetargowa zdecydowała, że będzie to zwycięzca przetargu.
     - Oferta złożona przez ww. wykonawcę została wybrana jako najkorzystniejsza, ponieważ przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert określonych w SIWZ, tj. cena (brutto) – 60 procent i okres gwarancji – 40 procent. Jest to jedyna oferta złożona w przedmiotowym postępowaniu (…) Oceny ofert dokonało 5 członków komisji – czytamy w uzasadnieniu decyzji.
     Przebudowa skrzyżowania ma trwać do 15 maja 2018 roku. Najważniejszą zmianą będzie dobudowa wlotu na skrzyżowanie z terenu bazy PKS-u, by mogli nim bez przeszkód wyjeżdżać kierowcy autobusów.
     Dodatkowo w rejonie skrzyżowania al. Grunwaldzka zostanie poszerzona do trzech pasów. W związku z tym zmodernizowana zostanie także pobliska zatoczka autobusowa. Przebudowana zostanie też sygnalizacja świetlna, oświetlenie uliczne oraz odwodnienie. Rosnące w okolicy klony i lipa drobnolistna zostaną ścięte. Na ich miejsce planuje się nasadzenie nowych krzewów i założenie trawników. 
     To wszystko za kwotę 1,4 mln złotych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapety do salonu
Fototapety z architekturą
Fototapety industrial