UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Chętnych brak, ale remont się odbędzie

 
Elbląg, Remontu doczeka się ul. Diaczenki - niebawem Starowiejska
Remontu doczeka się ul. Diaczenki - niebawem Starowiejska (fot. AD, arch. portEl)
Reklama

Żadna firma nie wyraziła chęci wyremontowania nawierzchni ulicy oraz chodników przy Diaczenki, jednak inwestycja zaplanowana częściowo ze środków budżetu obywatelskiego i tak dojdzie do skutku. Miasto zamierza powierzyć wykonanie prac Przedsiębiorstwu Dróg i Mostów z Elbląga.

Zadanie pn. Odnowa nawierzchni ulicy Diaczenki (przebudowa chodnika i ulicy) obejmuje: rozbiórkę istniejących krawężników i obrzeży, rozbiórkę nawierzchni z betonowych elementów drobnowymiarowych, frezowanie nawierzchni betonowych, wykonanie robót ziemnych, podbudów nawierzchni, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, płytek chodnikowych, trylinki, budowę krawężników i obrzeży, wykonanie jezdni z masy bitumicznej, usunięcie kolizji z siecią energetyczną oraz wykonanie oznakowania.
       Część inwestycji została wpisana w Budżet Obywatelski, a część kosztów pokryją fundusze z miejskiej kasy.
       Do przetargu nie stanęła żadna firma, ale inwestycja i tak dojdzie do skutku. Miasto, jako zamawiający, skorzystało z możliwości udzielenia zamówienia z wolnej ręki i wskazało na wykonawcę Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów. O zamiarze zawarcia umowy poinformowało dziś (29 września) na BIP.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czekamy na repatriantów polskich ze wschodu!!!! Nasza miejscowość umiera, wszyscy uciekają a oni są uczciwi i pracowici!. Lepiej naszych rodaków sprowadzać niż Nachodźców z Afryki i Azji!!!!Budować też mieszkania dla ludzi a nie Lidle i Biedronki!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 9
  (2017-09-29)
 • a gdzie ty tu widzisz Azjatów i Afrykanów w naszym mieście??? Pełno Ukraińców za to. Tu nie trzeba ściągać 3 pokolenia wysiedlonych bo to już przesiąknięte wschodnią kulturą. Lepiej naszym miejscowym zacząć płacić jak się należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 1
  Art:)(2017-09-29)
 • Co wy macie przeciwko tym uchodźcom. Jeżeli chcieliby zamieszkać w naszym mieście, założyć rodziny i podjąć uczciwą pracę, w czym problem? Nie bądźcie tacy zakręceni jak słoiki twist.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 10
  [jkfd;lESMD(2017-09-29)
 • @ESMD odstaw to świństwo co teraz bierzesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  hamulcowy(2017-09-29)
 • Pewnie ktoś potrzebuje trelinkę. Taki sam remont. czyli wyremontowano część ulicy ( Królewiecka ) Teraz pewnie w ten sam sposób remontują ulicę Diaczenki. Okaże się że pieniądzy starcza na parę metrów i remont tej ulicy zostanie zakończona.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2017-09-29)
 • O to brawo jak Henio z Pdim-u szarpnie robota to Diaczenki bedzie wygladalo gorzej niz przed remontem . Jeszcze raz ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Malysz karowa(2017-09-29)
 • @[jkfd;lESMD - Jedz do Niemiec i zobacz jaką uczciwą, a pracą się zajmują to się zdziwisz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2017-09-29)
 • Czy warto zaraz samochodami rozjadą płytki chodnikowe a piesi i tak ulicami muszą chodzić bo parkują na chodnikach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2017-09-29)
 • A podobno ulicy Diaczenki już nie ma. Więc jak mieli być chętni na wyremontowanie ulicy której nie ma?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2017-09-29)
 • Nie wiem kto robił próg zwalniający na Pruchnika. Tak spartaczonej roboty jeszcze nie widziałem (żyję 70 lat). Jest tam ograniczenie do 20 km/h, ale pokonanie tej szykany z prędkością 10 km/h kończy się uszkodzeniem samochodu. Proszę tego co odbierał pracę o przejechanie się tam samochodem o mniejszych kołach - gwarantuję wizytę w warsztacie. ZANIM ZAPŁACISZ ZA ROBOTĘ SPRAWDŹ JEJ WYKONANIE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  MieszkaniecDonimirskich(2017-09-29)
 • @MieszkaniecDonimirskich - Polecam tramwaje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  Kierowca123(2017-09-29)
 • Diaczenki to ulica samotnych i pozuconych przez rodzine ale rowniez okradzionych przz nich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-09-29)
Reklama