Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Chorwaci nad Pregołą

Do końca przyszłego roku Chorwaci chcą zainwestować w obwodzie kaliningradzkim 50 mln dolarów.

Obwodem kaliningradzkim coraz bardziej interesują się Chorwaci, którzy upatrują tutaj wiele możliwości działania, a przede wszystkim zarabiania pieniędzy. Potwierdzeniem takie stanu była oficjalna dwudniowa wizyta w regionie prezydenta Chorwacji Stipe Mesicza.
     Już za kilka miesięcy w Kaliningradzie powstanie biuro Konsula Honorowego Chorwacji. Na placu budowy, który znajduje się w niedalekim sąsiedztwie polskiego Konsulatu Generalnego, chorwacki prezydent wmurował kamień węgielny. W miarę rozwoju kontaktów Chorwacji z obwodem kaliningradzkim brana jest poważnie pod uwagę możliwość powołania właściwego przedstawicielstwa dyplomatycznego tego kraju.
     Prezydent Chorwaci uważa, że otwarcie Konsulatu Honorowego nad Pregołą pozwoli na zwiększenie kontaktów tak pomiędzy ludźmi biznesu, jak i zwykłymi mieszkańcami, którzy będą mogli odwiedzać tą bałkańską republikę.
     Prezydenta Chorwacji interesowała także gospodarka regionu, a przede wszystkim podstawy prawne i funkcjonowanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której coraz częściej działalność gospodarczą rozpoczynają chorwaccy biznesmeni. Takim doskonałym przykładem zainwestowania prywatnego kapitału jest nowoczesna firma zajmująca się przetwórstwem drobiowym. W Kaliningradzie działają już dwa jej zakłady, produkujące dziennie prawie 220 ton różnego rodzaju mrożonek drobiowych. Chorwaci posiadają 75 procent udziałów w tej firmie. Od roku 1998 zainwestowali w niej 47 mln. USD, a do końca przyszłego roku zamierzają wyłożyć jeszcze dodatkowe 50 mln. dolarów. Wtedy też w Kaliningradzie ruszy z produkcją trzeci zakład kombinatu, który jest zaliczany do największych tego typu w Europie Wschodniej. Mrożone produkty znad Pregoły dobrze się sprzedają w różnych rejonach Rosji.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czyżby Elbląg przyłączyli do obwodu kalingradzkiego, nic o tym nie słyszałem. Jeżeli to prawda niech redakcja napisze kiedy to nastąpiło i z czyjej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Franek(2003-12-18)
 • A CO NAS TO OBCHODZI !!!!!!! Nas obchodzi kiedy będzie robiony Stary Rynek !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-12-18)
 • Ten tekst pokazuje, że elbląscy politycy i biznesmeni zmarnowali swój czas i geograficzne położenie. Tacy Chorwaci mogą produkować, mrozić kurczaki i jeszcze sporą forsę nabijać do kieszeni. A my gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy, dokąd brniemy? Nas interesuje tylko czubek czerwonego od picia i wściekłości nosa? A wszystko, co lest obok, ale poza opłotkami - to jest nie ciekawe, mało interesujące - beee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  binek(2003-12-18)
 • Szanowny binek! To co jest za opłotkami piszą o tym gazety, pokazuje TV, mówi radio a z lokalnelnej gazetki oczekujemy na wiadomości lokalne własnie tych najbardziej brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ben(2003-12-19)
 • Binek - znasz elbląskich przesiębiorców skłonnych inwestować ok 15 mln zł rocznie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mad.A(2003-12-19)
 • Nasze miasto nie zrobiło nic (lub prawie nic), aby ściągnąć do Elbląga przynajmniej jednego w miarę poważnego inwestora. Mamy przecież wolną strefę ekonomiczną a tu się od lat nic nie dzieje. Trzeba zatrudnić w Urzędzie Miejskim osobę znającą problematykę Wschodu - najlepiej po japonistyce, kilka osób po marketingu, kilka osób po praiwe, kilka osób po ekonomii + 2-3 służbowe samochody i tyleż telefonów komórkowych. Dać im zarobić, bo z niewolnika nie ma pracownika i rozliczac ich z efektów pracy. Tak jak to się robi w zawodowych klubie piłkarskim serie "A". Taka akipa w ciągu roku powinna moim zdaniem ściągnąć przynajmniej 2-3 poważnych inwestorów do naszego miasta. P{ołożenie miasta jest przecież nietuzinkowe (bliskość granicy rosyjskiej), dobre połączenia z Trójmiastem, port z drogą na morze. Tymczasem miasto dyzponujące budżetem kilkusetmilionowym w skali roku nie zrobiło nic, aby ściągnąć inwestorów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Leonidas(2003-12-19)
 • To jest nastepny przykład złego wyboru WŁADZ !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-12-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX